Admin
نکات مهم و کاربردی در یادگیری زبان خارجی
, نظر دهید ۲۱ آبان ۱۳۹۴

زبان فقط یک کلمه است؛ اما همین یک کلمه به مردم سراسر جهان اجازه می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند. بعضی‌ها فقط می‌توانند به زبان مادری‌شان صحبت کنند اما عده‌ای هم هستند که به جزء زبان مادری‌شان به دو یا چند زبان دیگر نیز مسلط هستند. سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا یادگیری یک زبان جدید خیلی ساده است یا این افراد خیلی بااستعداد و باهوش هستند؟ صرف نظر از اینکه شما تک زبانه یا چند زبانه هستید در این مقاله ۱۱ نکته‌ی مفید برای یادگیری یک زبان خارجی و جدید گردآوری شده است.

 
۱-برای یادگیری یک زبان جدید عجله نکنید

اینکه بخواهید با بیشترین سرعت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک زبان جدید را بیاموزید و آن را روان و سلیس صحبت کنید بسیار هیجان‌انگیز و جالب است، اما بیشتر کارشناسان توصیه می‌کنند زبان آموزان هرگز نباید در فراگیری یک زبان خارجی عجله کنند چون این بی‌صبری غیرمنطقی فقط باعث می‌شود از تکرار و مرور نکاتی که تاکنون آموخته‌اند غافل شوند. بنابراین باید گام به گام پیش بروید و فراگیری سطحی را فراموش و از عمیق‌ترین روند یادگیری پیروی کنید. بهتر است از همین ابتدای شروع فرآیند یادگیری یک زبان جدید وقت کافی برای آن در نظر بگیرید و با مرور آموخته‌های خود در طول مسیر از یادگیری زبان مورد علاقه‌ی خود لذت ببرید.

۲-از موضوعات مختلف برای تقویت دایره‌ی لغات خود استفاده کنید

در بیشتر زبان‌ها، معانی کلمات در متون مختلف متفاوت است. مطمئناً یادگیری تمام معانی یک کلمه آن هم با مطالعه‌ی متون و موضوعات مختلف کمی دشوار و وقت‌گیر خواهد بود. از طرف دیگر، با مطالعه‌ی موضوعات و مطالب گوناگون آشنا شدن با کلمات و حدس زدن معانی آن‌ها در حین مطالعه و در نهایت به خاطر سپردن نحوه‌ی کاربرد و معانی کلمات در متون مختلف ساده‌تر و جذاب‌تر خواهد شد. اگر برای یادگیری لغات جدید از این روش پیروی کنید به مرور دایره‌ی لغاتتان تقویت خواهد شد.

۳-اهداف واقع‌بینانه برای خود در نظر بگیرید

علت اصلی اینکه بیشتر مردم فکر می‌کنند در یادگیری زبان‌های خارجی بی‌استعدادند و بعد از چند ترم کلاس زبان را رها می‌کنند و فراگیری یک زبان جدید را به دست فراموشی می سپارند این است که بیشتر زبان آموزان برای خود اهداف غیر واقعی و یا غیرممکن در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال اینکه بخواهیم یک ماهه و فقط با حفظ کردن لفت و مرور گرامر بر یک زبان خارجی مسلط شویم کاری دشوار و خسته کننده در پیش خواهیم داشت. اگر خیلی با استعداد باشید شاید در پایان این مهلت یک ماهه فقط بتوانید بر نوشتن و خواندن زبان مورد نظر خود مسلط شوید. بهتر است برای خود اهداف مناسب، منطقی و واقع‌بینانه در نظر بگیرید و با اختصاص وقت کافی از مطالعه و فراگیری یک زبان جدید لذت ببرید.

دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.