Admin
چگونه قلب و بدنی سالم داشته باشیم در ۸ دقیقه!
نظر دهید ۹ آذر ۱۳۹۴

داشتن تناسب اندام باعث شده تا گرایش به ورزش بیشتر شود و در این میان استفاده ازحلقه لاغری یا هولاهوپ به دلیل اینکه یکی از شاد ترین روش های تمرینی است، روز به روز رو به افزایش است. تا جاییکه امروزه در بسیاری از باشگاه های ورزشی بخصوص باشگاه های ویژه بانوان و کلاس های ایروبیک در کنار سایر تمرینات از حلقه لاغری برای رسیدن به بدنی خوش فرم، شکمی صاف و سلامت عمومی بدن استفاده می شود.
در کمترین زمان به تناسب اندام برسید
بر اساس گزارش انجمن ورزش آمریکا یک ساعت ورزش با حلقه لاغری حدود ۴۰۰ کیلوکالری انرژی مصرف می کند. این مقدار مصرف انرژی اگر در حین تمرین با حلقه هولاهوپ، اندام های فوقانی و تحتانی هم مشغول انجام تمرین باشند، می تواند به بالای ۶۰۰ کیلوکالری برسد.
بسیاری از مربیان و کارشناسان علم تمرین معتقدند که هولاهوپ راهی سریع برای سوزاندن کالری و خوش‌اندام شدن است. به گزارش ریدرز دایجست، استفاده از حلقه هولاهوپ برای افرادی که می‌خواهند در کمترین زمان نتیجه بهتری به دست بیاورند، بسیار موثر است. این فعالیت بدنی در تقویت ماهیچه ها و سوزاندن چربی به‌طور چشم‌گیری موثر است. به گفته یک کارشناس ورزشی در عرض دو ماه با انجام این ورزش افراد موفق شده‌اند به میزان دو سایز چربی کم کنند.
تاثیر حلقه لاغری بیشتر بر کدام نواحی بدن است؟
تحقیقات نشان می دهند که تمرین با حلقه لاغری یا هولاهوپ یک تمرین کامل برای کل بدن است ، که باعث از بین رفتن چربی های احشایی بدن می شود، چربی های که بسیار سخت از بین می روند و برای سلامت قلب و عروق ضرر دارند. همچنین این حلقه قاتل چربی های شکم است که باعث تراشیده شدن کمر و تقویت عضلات شکم می شود.
همچنین بر اساس تحقیقات انجام شده تمرین با این حلقه لاغری حدود ۳۰ عضله از بدن را به کار می گیرد. عضلات نواحی شکم، مایل شکمی، کمر، باسن، ران ها، اندام های فوقانی و تحتانی را بکار می گیرد.
تأثیر حلقه لاغری بر سلامت قلب
بر اساس نتیجه یک مطالعه در سال ۲۰۰۹، تنها ۸ دقیقه ورزش با حلقه هولاهوپ یکی از بهترین برنامه های تمرینی برای سلامت سیستم قلب محسوب می شود که باعث مصرف انرژی حدود ۵ کیلوکالری یا حدود ۶٫۲۵ کیلوکالری در هر دقیقه می شود. بر اساس گزارش یک تحقیق دیگر، ورزش هولاهوپ باعث مصرف ۲۱۰ کیلوکالری در ۲۰ دقیقه می شود.
همچنین ورزش با حلقه لاغری منجر به افزایش ضربان قلب و در نهایت با افزایش کارکرد قلب باعث سلامت قلب نیز می شود.۲۰ دقیقه تمرین روزانه با حلقه هولاهوپ، یک تمرین متوسط تا شدید به حساب می آید که برای توسعه و حفظ سلامتی برای همه افراد توصیه می شود.
افزایش قدرت و انعطاف با حلقه هولاهوپ
از آنجایی که این تمرین نیازمند حرکت و چرخش در ستون فقرات است در صورت تداوم در تمرینات باعث افزایش قدرت و انعطاف پذیری در ستون فقرات می گردد و همچنین این قسمت ها از بدن نیز در مقابل آسیب های ورزشی مقاوم می گردد. همچنین باعث افزایش هماهنگی های چشم با سایر اندام ها می شود. نیاز این ورزش به هماهنگی عصبی عضلانی باعث به چالش کشیدن سیستم عصبی و مغز همانند سیستم عضلانی برای اجرایی زیبا و بدون نقص می شود.
مزایای استفاده از هولا هوپ :
۱ – اشتراک گزاری:

دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.