Admin
تولد ۳۶ سالگی واکمن !
, نظر دهید ۱۱ تیر ۱۳۹۴

آخرین اخبار فناوری را تقدیم شما میکنیم با خبری درباره واکمن! در ادامه همراه ما باشید.

۳۶ سال از روزی که نحوه گوش دادن به موسیقی به کلی تغییر کرد، گذشت. در این ۳۶ سال موسیقی بیشتر وارد زندگی ما شد و گوش دادن به آن به سادگی لمس یک کلید شد. اولین واکمن سونی با نوار کاست کار می‌کرد و ابعاد کوچک آن و سادگی استفاده از آن در هر زمان و هر مکان، دل بسیاری از جوانان و نوجوانان را در سراسر جهان برد. قبل از واکمن گوش دادن به موسیقی در حین حرکت فقط به رادیوهای AM/FM و یا کاست پلیرهای بزرگ محدود می‌شد. اما سونی با این محصول، قابل حمل بودن و کیفیت بالای صدا را با هم به مردم هدیه کرد.

حالا جوانان حریم شخصی بیشتری داشتند و بدون اینکه کسی بداند به چه چیزی گوش می‌دهند یا صدای بلند کسی را اذیت کند، می‌توانستند ساعت‌ها هدفون را روی گوششان گذاشته و آهنگ موردعلاقه خود را بشنوند. درست است که بعدها با پیشرفت‌های زیادی که در قابلیت‌های تلفن‌های همراه صورت گرفت، دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که در کنار تلفن هوشمند خود یک گجت دیگر نیز برای گوش دادن به موسیقی داشته باشد، اما مطمئنا این نام تا همیشه در ذهن مردم خواهد ماند، چراکه همیشه اولین‌ها در خاطر می‌مانند.

سونی بعد از مدتی امکان ضبط صدا را نیز به سری واکمن خود اضافه کرد تا آن را بیش‌ از پیش کاربردی کند. اما همراه با پیشرفت ابزارهای دیجیتال، واکمن نیز نیاز به تغییر داشت و این زمانی بود که سونی واکمن‌های خود را به سی‌دی پلیر مجهز کرد. در سال ۱۹۸۴ سونی برای اولین بار یک سی‌دی پلیر قابل حمل را به بازار معرفی کرد که استقبال مردم از این محصول نیز دست کمی از واکمن‌های کلاسیک نداشت. این گجت جذاب Discman D-50 نام داشت و به‌زودی توانست جای خود را در بازار باز کند. اما قطار تغییرات بدون توقف در حال حرکت بود و سونی نخستین MP3 پلیر خود را با برند واکمن معرفی کرد.

باوجود اینکه امروزه راه‌های بسیار سریع و آسانی برای گوش دادن به موزیک در اطراف ما وجود دارد و کسی چندان به خرید یک گجت صرفا برای پخش موسیقی فکر نمی‌کند اما سونی تلاش کرده است تا با معرفی محصولات جدید از این سری، نام واکمن را کماکان زنده نگه دارد. آخرین محصولات این کمپانی در این زمینه، گجت ارزان قیمت NWZ A17 و همچنین پلیر باکیفیت بالای NW-ZX2 بوده است که هر دو لوگوی قدیمی واکمن را بر روی بدنه خود دارند. حتی محصولی نیز تحت نام ۴GB Walkma MP3 Pleyer در سال ۲۰۱۵ معرفی شده است و با قیمت مناسب خود انتخاب خوبی برای دوستداران موسیقی و البته برند محبوب واکمن است.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.