Admin
جدیدترین کیا اسپورتیج مدل ۲۰۱۷+نخستین رانندگی با نسل چهارم کیا اسپورتیج
نظر دهید ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

نسل چهارم و یا نوین اسپورتیج، برای نخستین بار، در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت آلمان به نمایش در آمد. طبق برنامه‌های شرکت هم قرار است که این خودرو در نیمه دوم امسال و به‌عنوان مدل ۲۰۱۷ روانه بازارهای جهانی گردد.

۲۰۱۷ Kia Sportage
بی‌شک هیچ کدام از محصولات کیا، مانند نسل سوم اسپورتیج، در بازارهای جهانی ندرخشیده است. این کراس‌اوور کوچک که سازه پیتر شرایر ژرمنی بود، عصری نو را برای این کمپانی رقم زد. در کشور ما هم این نسخه از اسپورتیج، از هواداران و دوستداران بی‌شمار برخوردار است. اما نسل سوم اسپورتیج به‌زودی بازنشسته شده و نسل چهارم جای آن را خواهد گرفت، نسلی که به‌رغم تمامی حرف‌وحدیث‌ها، از نمایی مهیج و یکتا در میان خیل بی‌شمار از همتایان خود برخوردار است و چه بسی که همین یکتایی و تشخص بتواند حماسه جدیدی را برایش رقم زند.
بنا به اظهارات مسئولان کمپانی کیا، تضاد موجود میان لبه‌های تیز و خطوط نرم به کار رفته در طراحی نسل جدید اسپورتیج، از جت‌های جنگنده مدرن الهام گرفته است. این خودرو با چند پیشرانه متفاوت بنزینی و دیزلی به بازار عرضه می‌شود. پیشرانه‌های بنزینی همگی چهار سیلندر و در نسخه‌های ۱٫۶،۱٫۷ و ۲ لیتری توربو و نیز ۲ و ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی ارائه می‌شوند و پیشرانه دیزلی آن هم نسخه‌ای چهار سیلندر با حجم ۱٫۷ لیتر و مجهز به سامانه توربوشارژر می‌باشد. به لحاظ سیستم انتقال قدرت، این خودرو با گیربکس‌های ۶ سرعته دستی،۶ سرعته اتوماتیک و ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک عرضه می‌شود. در حال حاضر، این خودرو در ممالکی همچون کره و جمهوری اسلوواکی و…به تولید می‌رسد که نسخه‌های وارده به بازار امارات ساخت جمهوری اسلوواکی هستند.
چندی پیش سایت «DRIVEARABIA» نسخه ۲ لیتری این خودرو را مورد تست و ارزیابی خود قرار داد که در اینجا برگردان آن را پیشکش شما عزیزان می‌نمایم.

۲۰۱۷ Kia Sportage
کیا، اعتبارش را مدیون خلق و آفرینش کلاس خودروهای کراس‌اوور است و این عنوانی است که معمولاً تویوتا آن را غصب نموده، حقیقت ماجرا این است که اسپورتیج، یک سال پیش از نسل نخست تویوتا RAV4 معرفی شد. با این وجود، تصویری که از آن وجود داشت – که البته مربوط به پیش از زمان ادغام کیا با هیوندای است – تصویر خودرویی بود که در رتبه‌بندی ایمنی تنها یک ستاره را کسب کرده بود و فراخوانی را هم به سبب نامیزانی فرمان از سر گذرانده بود؛ اما در حرکتی سریع و رو به جلو، پس از دو دهه، نسل اخیر این خودرو توانست ۵ ستاره ایمنی را در آزمون تصادف از آن خود نماید و در میان خودروهای کلاس خود، در رده‌های بالای فروش جای گیرد که این امر، تحولی چشمگیر به حساب می‌آید. مدل جدید کیا اسپورتیج (۲۰۱۷ میلادی)، نسبت به نسل پیشین خود از طرحی داغ و بحث‌برانگیز برخوردار است. این خودرو به‌زودی راهی نمایشگاه‌های خودرو خواهد شد و ما هم برحسب اتفاق توانسته‌ایم با نسخه‌ای از آن رانندگی نماییم.

۲۰۱۷ Kia Sportage EX

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.