Admin
آموزش پورت اپلیکیشن های IOS و اندروید برای پلتفرم یونیورسال+ پورت برنامه های اندرویدی بر یونیورسال
نظر دهید ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

کمپانی مایکروسافت سخت مشغول آن است توسعه دهندگان همه پلتفرم ها را یک جا جمع کند و ابزاری مشترک و بی نقص در اختیار آن ها بگذارد تا علاوه بر متمرکز کردن آن ها، پلتفرم های خود را نیز سیراب کند. البته این هدفی نیست که یک شبه محقق شود. مایکروسافت با ایجاد بستری به اسم پلتفرم یونیورسال ویندوز ۱۰، توسعه دهندگان را قادر کرده با یک بار کدنویسی اپلیکیشن خود برای ویندوز ۱۰، آن را برای همه دستگاه ها و اندازه ها صفحات نمایش، تنها با تغییر و افزودن چند خط کد، ارایه دهند. حال کمپانی قصد دارد مرز های پلتفرم یونیورسال را از ویندوز ۱۰، حتی به دیگر پلتفرم ها هم گسترش دهد.

اکنون توسعه دهندگان می توانند با یک بار کد نویسی، اپلیکیشن خود را برای گوشی های ویندوزی، تبلت ها، پی سی های دسکتاپ، لپتاپ ها، هالولنز و اکس باکس وان و سرفس هاب ارایه دهند. البته پلتفرم یونیورسال قطعا نمی تواند برای توسعه دهندگانی که مجبورند اپلیکیشن خود را تماما باز نویسی کنند، جذاب باشد، اما مایکروسافت برای این مشکل هم چاره اندیشی کرده و ابزاری ساده را در اختیار توسعه دهندگان اندروید و IOS قرار داده تا آن ها به راحتی بتوانند اپلیکیشن های خود را در بستر پلتفرم یونیورسال ویندوز ۱۰ هم پیاده کنند. یکی از این ابزار، پل نرم افزاری ایلندوود نام دارد که تنها با تعویض چند کد (که بیشتر آن ها هم در رابطه با API های برخی عناصر هستند) اپلیکیشن های IOS را قادر به اجرا در بستر پلتفرم یونیورسال می کند. امروز مایکروسافت مقاله آموزشی جدیدی برای توسعه دهندگان اندروید و IOS منتشر کرده که به آن ها کمک می کند اپلیکیشن های خود را برای پلتفرم یونیورسال ویندوز پورت کنند.
اظهاراتی از مایکروسافت:

خوشحالیم که امروز از نقشه مفهومی برای توسعه اپلیکیشن برای توسعه دهندگان اندروید و IOS و پلتفرم ویندوز رونمایی می کنیم. توسعه دهندگانی که اخیرا و تازه وارد دنیای ویندز شده اند، و کسانی که بیشتر با اندروید و IOS آشنایی دارند، با استفاده از این مرجع می توانند سریعا مهیای ساخت اپلیکیشن در پلتفرم یونیورسال ویندوز شوند

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.