Admin
باگ های برطرف شده و شناخته شده بیلد ۱۴۲۸۳ ویندوز ۱۰ موبایل+بیلد ۱۴۲۸۳ ویندوز ۱۰ موبایل برای اینسایدرهای حلقه fast
نظر دهید ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

1

روز گذشته مایکروسافت بیلد ۱۴۲۸۳ ویندوز ۱۰ موبایل را برای اینسایدر های حلقه Fast که یکی از گوشی های لومیا ۵۵۰، لومیا ۶۵۰، لومیا ۹۵۰، لومیا ۹۵۰XL، شیائومی Mi4 و آلکاتل ONETOUCH Fierce XL را دارند منتشر کرد. بیلد های به روز رسانی رد استون پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل، برای لومیا های قدیمی نیز در دسترس قرار خواهند گرفت.

این بیلد ویژگی های جدید چشمگیری را به همراه ندارد اما تغییراتی که اعمال شده اند کاربردی هستند.

همواره پس از انتشار بیلد ها و افزوده شدن ویژگی های جدید، یکسری باگ های جدید مشاهده می شوند و بیلد ۱۴۲۸۳ نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مطلب مشکلات بیلد ۱۴۲۸۳ و همچنین مشکلاتی که رفع شده اند را خواهیم شناخت.

گابریل آئول در وبلاگ ویندوز مشکلات رفع شده و شناخته شده این بیلد را اعلام کرده است که در ادامه آن ها را می خوانید:

مشکلات رفع شده

۱٫ مشکلی وجود داشت که باعث می شد پس زمینه لیست اپلیکیشن ها به درستی تیره و یا روشن نشود. برای این که مشکل را درک کنید باید بگوییم یکبار وارد یک اپلیکیشن شوید و سپس با دکمه Back از آن خارج شوید. مشاهده می کنید که پس زمینه لیست اپلیکیشن ها روشن شده و ذره ای تیرگی که داشت را به همراه ندارد. در بیلد ۱۴۲۸۳ ما این مشکل را برطرف کرده ایم.

۲٫ وقتی که یک آهنگ را از طریق بخش کنترل صدا پخش می کنید و یا آهنگ را رد کرده و آهنگ بعدی را پخش می کنید، مشاهده خواهید کرد که نام آهنگی که در حال پخش آن بودید یک حالت لرزشی دارد. ما باگی که باعث به وجود آمدن این مشکل شده بود را رفع کرده ایم.

۳٫ برخی از کاربران گزارش داده بودند که در بیلد ۱۴۲۶۷ وقتی که در حال تایپ بوده اند ناگهان گوشی هنگ کرده و ری استارت می شده است. ما این مشکل را رفع کرده ایم.

۴٫ ما بهبود هایی را بر روی رفرش کاشی های زنده اعمال کرده ایم تا بهتر کار کنند. اکنون اگر شما پیام هایی را از طریق اپلیکیشن های مختلف دریافت کرده باشید و هنوز آن ها را نخوانده باشید، طبق معمول تعداد و یا محتوای اعلانیه ها بر روی کاشی های مرتبط با آن اپلیکیشن ها نمایش داده می شود، اما به واسطه این تغییراتی که اعمال کرده ایم، کاشی این اپلیکیشن ها در منوی استارت به صورت همزمان رفرش و به روز رسانی می شوند و دیگر شما لازم نیست که منتظر بمانید تا کاشی های هر اپلیکیشن جداگانه رفرش شوند. اما مورد دوم: اگر کاشی زنده ی یک اپلیکیشن خاص که هم تعداد و هم محتوای اعلانیه ها را نمایش می دهد (مانند کاشی اپلیکیشن ایمیل) را بر روی منوی استارت داشته باشید، اکنون به کمک این تغییراتی که اعمال شده این کاشی خاص هم محتوا و هم تعداد اعلانیه ها را به صورت همزمان نمایش خواهد داد. و اما در نهایت اپلیکیشن های Pin شده بر روی منوی استارت هنگامی که اعلانیه هایی به صورت همزمان دریافت می کنند، به سرعت اجرا خواهند شد.

۵٫ مشکلی که باعث می شد تا کاشی برخی اپلیکیشن های خاص (مانند اپلیکیشن آب و هوا) گاهی اوقات به صورت ناخواسته اعلانیه های فعال را نمایش ندهند رفع شده است.

۶٫ مشکلی که باعث می شد تا تصویر پس زمینه پشت کاشی ها در برخی دستگاه ها مانند لومیا ۹۵۰ به هنگام اسکرول کردن لگ و یا مشکلات دیگری داشته باشد رفع شده است.

۷٫ کاربران گزارش داده اند که وقتی به لیست اپلیکیشن ها می روند به صورت اتفاقی کیبورد نمایش داده می شود. ما این مشکل را رفع کرده ایم.

۸٫ برخی از کاربران گزارش داده اند وقتی که DPI صفحه نمایش را بر روی ۳۵۰ درصد قرار می دهند، آیکون برخی اپلیکیشن هایی که در پوشه های زنده روی منوی استارت هستند به صورت خیلی کوچک و ریز نمایش داده می شوند. ما این مشکل را نیز برطرف کرده ایم.

۹٫ مشکل عدم نمایش صحیح پیغام “More notifications” در اکشن سنتر برطرف شده است.

۱۰٫ در برخی زبان ها وقتی که دکمه @ را بر روی کیبورد فشار می دهید باعث می شود که محتوای ذخیره شده در Clipboard در متن شما Paste شود. ما این مشکل را نیز رفع کرده ایم.

۱۱٫ اگر شما از صداهای زنگی که خودتان اضافه کرده اید برای اعلانیه ها استفاده کرده باشید، وقتی که آن صدای خاص از روی گوشی شما حذف شود، اعلانیه ای که آن صدا را برایش انتخاب کرده بودید بی صدا می شود و دیگر شما متوجه اعلانیه ها نخواهید شد. ما این مشکل را به این صورت برطرف کرده ایم که در صورت حذف آهنگ های اختصاصی شما، صدای پیش فرض به طور خودکار برای اعلانیه مورد نظر انتخاب شود.

۱۲٫ اکنون اگر به اکشن سنتر مراجعه کنید، می توانید با فشار دادن دکمه Connect به صفحه نمایش های وایرلس متصل شوید. در بیلد های پیشین به دلیل وجود یکسری مشکلات این امکان وجود نداشت.

2


مشکلات شناخته شده

۱٫ ما پروفایل AVRCP بلوتوث را بر روی موبایل به نسخه ۱.۵ به روز رسانی کرده ایم. بنابراین اگر شما گوشی خود را با خودرو از طریق بلوتوث جفت کرده اید، پس از دریافت این بیلد باید خودرو را از لیست دستگاه های جفت شده با بلوتوث حذف کرده و مجدداً فرآیند جفت سازی را انجام دهید. اگر پس از انجام این کار در خصوص پخش داده های چند رسانه ای دچار مشکل شدید و یا نام خواننده و مشخصات آهنگ نمایش داده نشد، یک فایل فیدبک برای ما ارسال کنید و در آن شرکت سازنده خودرو، نام خودرو، مدل خودرو و سال ساخت آن را برای ما ارسال کنید.

۲٫ اگر شما مایکروسافت بند ۱ و یا ۲ دارید و آن ها را با گوشی خود جفت کرده اید، پس از دریافت این بیلد دیگر گوشی شما با مایکروسافت بند Sync نخواهد شد و دلیل آن نیز خطای API مرتبط با این موضوع است که پس از به روز رسانی به وجود می آید. اگر شما می خواهید که مجدداً مایکروسافت بند خود را با گوشی Sync کنید، می توانید زبان گوشی خود را تغییر دهید. این یک راه حل موقت است و تا زمانی که ما این مشکل را رفع می کنیم می توانید از آن استفاده کنید .علاوه بر این شما می توانید برای خارج شدن از این وضعیت گوشی خود را ریست کنید اما ممکن است که در بیلد بعدی مجدداً این مشکل را تجربه کنید و تا زمانی که ما آن را رفع کنیم مشکل همچنان وجود خواهد داشت. این مشکل ممکن است که بر روی تماس های صوتی و تصویری اسکایپ نیز تاثیر بگذارد.
۳٫ ما مشکلی را در اپلیکیشن Gadgets مشاهده کرده ایم که باعث می شود این اپلیکیشن در بیلد های پیش نمایش ویندوز ۱۰ موبایل نتواند Display داک را شناسایی کند و بنابراین نمی تواند Firmware را به روز رسانی کند. اگر داک کانتینیوم شما به نسخه ۴ به روز رسانی شده مشکلی وجود نخواهد داشت اما اگر هنوز اقدام به به روز رسانی داک کانتینیوم خود نکرده اید، ممکن است که یکسری مشکل را با پایداری USB-C در این بیلد تجربه کنید.

۴٫ در این بیلد شما نمی توانید به شبکه های وای فای که از الگوریتم رمزنگاری WEP استفاده می کنند متصل شوید. ما این مشکل را برطرف می کنیم اما پیش از هر چیزی لازم است بدانید که این الگوریتم رمزنگاری اصلاً ایمن نیست. راه حل موقتی که ما برای این مشکل در نظر گرفته ایم این است که شما باید الگوریتم رمزنگاری شبکه وای فای خود را به WPA و یا WPA 2 تغییر دهید. ما در بیلد بعدی این مشکل را برطرف خواهیم کرد.


اگر شما نیز یکی از کسانی هستید که این بیلد را دریافت کرده اید، نظرتان را در خصوص این مشکلات با ما درمیان بگذارید!

 

نوکیا به صنعت ساخت تلفن همراه باز می گردد

مایکروسافت و یاهو قرارداد امضا کردند

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.