Admin
گوگل دی دریم (Google Daydream)
نظر دهید ۲۹ آبان ۱۳۹۵

دی دریم گوگل چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده و به دور از اصطلاحات فنی دی دریم را توصیف کنیم، باید بگوییم: دی دریم روشی جدید برای تجربه لذت‌بخش‌تر بازی و ویدیوها بر روی گوشی است. به جای اینکه به سمت پایین و به سمت صفحه نمایش گوشیتان خیره شوید، یا به جای ضربه زدن بر روی صفحه نمایش، به راحتی می‌توانید گوشی موبایلتان را داخل هدست مخصوص گوگل دی دریم قرار دهید تا یک محیط ۳۶۰ درجه را تجربه کنید. با این روش، شما تجربه عمیق و لذت بخشی را درک خواهید کرد و در واقع در محیط بازی و ویدیو ها غرق خواهید شد؛ مسلما این بهتر از این است که تصاویر را بر روی صفحه کوچکی نگاه کنید.

هدست دی دریم ویو (Daydream View) چیست؟
دی دریم ویو اولین هدستی است که برای پلتفورم دی دریم ساخته شده است. این هدست برای استفاده طولانی مدت به اندازه کافی راحت است (حتی وقتی که عینک‌های توصیه شده را به چشم خود بزنید). در پکیج این پلتفرم یک کنترلر اختصاصی نیز وجود دارد و مناسب وقتی است که هدست را بر روی سر خود قرار می دهید. با این کنترلر می‌توانید دست‌تان را تکان دهید (در دنیای واقعی)، و نتیجه آن یعنی یک حرکت خاص را در دنیای مجازی مشاهده کنید.
این اولین تلاش گوگل برای راحت‌تر کردن سیر و سیاحت در دنیای واقعیت مجازی است و طوری طراحی شده است که هنگام  بالا و پایین پریدن‌ها مشکلی بوجود نیاید و کار خود را به درستی انجام دهد. شما می‌توانید هدست دی دریم را همیشه و هرجا همراه داشته باشید و از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های واقعیت مجازی لذت ببرید، البته تا زمانی که به گوشی خود نیز دسترسی داشته باشید. برای استفاده از این هدست، باید گوشی آماده شده برای دی دریم را در محفظه مخصوص آن قرار دهید و سپس درپوش آن محفظه را ببندید. ارتباط بین گوشی و هدست به صورت وایرلس است و هدست یک سیستم تنظیم خودکار دارد تا مطمئن شود شما تصویری با وضوح و کیفیت مناسب دریافت می‌کنید. وقتی که هدست را بر روی سر و چشمان خود قرار می‌دهید، کاملا از دنیای واقعی به دنیای مجازی سفر خواهید کرد.

کاربردهای دی دریم چیست؟

محدودیتی در استفاده از دی دریم و کارهای قابل انجام با آن وجود ندارد، اما در حال حاضر تعداد انگشت‌شماری اپلیکیشن وجود دارد که شما

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.