Admin
فولکس‌واگن آمریکایی پاسات ۲۰۱۶+ جدیدترین محصول فولکس واگن
نظر دهید ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

شاید برخی مواقع این‌طور بیاندیشید که سدان‌های متوسط آلمانی از بهای بسیار بالاتر و یا حتی چند برابری نسبت به رقبای ژاپنی و کره‌ای خود در عرصه جهانی برخوردارند، درحالی‌که نگاهی گذرا به داده‌های موجود خلاف این تفکر را ثابت می‌کند. بازار سدان‌های متوسط وارداتی در کشورمان عمدتاً تحت سیطره سه مدل از خودروست: تویوتا کمری، هیوندای سوناتا و کیا اپتیما. در این میان، جای محصولاتی همچون فولکس‌واگن پاسات سخت خالی است، محصولی چندملیتی که ایمنی برتر را چاشنی راحتی و هندلینگ فوق‌العاده خود نموده است.
۲۰۱۶ Volkswagen Passat
متأسفانه این اندیشه نادرست را دلالان و واردکنندگان سودجو، سالیان سال است که در مغز مشتریان عمدتاً ناآگاه ایرانی وارد نموده تا بلکه با این حربه حساب‌های بانکی خود را بیش از پیش، پر و پیمان سازند. مثلاً با نگاهی به بازار امارات شاهدیم درحالی‌که قیمت تیپ پایه فولکس‌واگن پاسات حول‌وحوش ۸۵ الی ۸۷ هزار درهم است این رقم برای تیپ‌های پایه هیوندای سوناتا و کیا اپتیما حول‌وحوش ۷۰ الی ۸۰ هزار درهم است، یعنی حداکثر اختلافی در حدود ۱۵ هزار درهم، که معادل ریالی آن نزدیک به ۱۵ میلیون تومان است. این در حالی است که تمامی تیپ‌های پاسات، اعم از ساده یا فول، در حالت استاندارد، به ۶ کیسه هوا و انواع سامانه‌های متعارف ایمنی مجهزند؛ درحالی‌که تیپ پایه سوناتا تنها از یک کیسه هوا و نیز ترمز ABS سود می‌برد! و در برادر دوقلوی سوناتا یعنی کیا اپتیما هم مشابه چنین وضعی برقرار است. ظاهراً در نسخه پایه تویوتا کمری که با بهایی نزدیک به ۸۴ هزار درهم فروخته می‌شود وضعیت کمی بهتر است و به‌جای یک کیسه هوا، دو کیسه هوا تعبیه شده است! طرح این موضوع به معنای زیر سؤال بردن ایمنی خودروهای کره‌ای و ژاپنی نیست، بلکه توجه به این نکته است که سازندگان کره‌ای و ژاپنی، در برخی از بازارها، ازجمله خاورمیانه و… حاضرند که خودروهای خود را با لوازم جانبی ایمنی کمتری هم به فروش برسانند تا به مدد این حربه، قیمت پایه خودروهای خود را پایین‌تر بیاورند، درحالی‌که ژرمن‌ها کمتر دست به این عمل می‌زنند و از همین رو بهای پایه خودروهایشان در بیشتر مواقع کمی بالاتر از کره‌ای‌ها و یا حتی ژاپنی‌هاست. پس لااقل تا این جای کار، هیچ گرانی بی‌حکمت نیست!

۲۰۱۶ Volkswagen Passat
ریشه اولیه پاسات به سال ۱۹۷۳ میلادی بازمی‌گردد، یعنی چیزی معادل ۴۳ سال پیش. در این سال، نخستین نسل از این خودرو با کد اتاق B1 به جهانیان معرفی شد. پاسات در زمان عرضه، یکی از مدرن‌ترین خودروهای اروپایی بود و توانست موفقیت‌های بسیاری را نصیب سازنده خود نماید. از این نسل از پاسات، به تعداد قابل‌توجهی هم در دهه پنجاه شمسی روانه کشورمان شد و توانست نام نیکی را از خود به یادگار نهد. آخرین نسل از پاسات و یا نسخه ار

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.