Admin
ویژگی های پیکسل ایکس ال ۲ گوگل
نظر دهید ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

در صورت استفاده شدن از یک سری ویژگی‌ها در pixel xl2 گوگل، این دستگاه می‌تواند به فروش و موفقیت هرچه بیشتری دست پیدا کند.

اگر هر یک از ما بخواهیم لیستی از بهترین گوشی‌های هوشمند عرضه‌شده در سال ۲۰۱۶ تهیه کنیم، بی‌شکpixel xl2گوگل در این لیست‌ وجود خواهد داشت. گوشی هوشمند قدرتمندی که از سخت‌افزار و نرم‌افزار فوق‌العاده‌ای بهره می‌برد و توانسته است فروش بسیار خوبی داشته باشد.

اما سؤالی که ممکن است ذهن خیلی از ما را به خود مشغول کند، این است که آیا pixel xl2نیز می‌تواند مانند نسل پیشین خود موفق عمل کند؟

بی‌شک هدف گوگل رسیدن به همین امر خواهد بود؛ اما ابتدا نیاز دارد در محصول آینده خود تغییراتی را اعمال کند. در ادامه قصد داریم به ۱۰ تغییری که pixel xl2 برای تکرار موفقیت مدل پیشین خود نیاز دارد، اشاره کنیم. با مشرقی ها باشید.
بهینه شدن دستیار هوشمند گوگل assistant
گوگل assistant یکی از قابلیت‌هایی است که گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس ال را در حال حاضر از دیگر گوشی‌های هوشمند اندروید متمایز می‌کند. البته با گذشت زمان می‌توان مشاهده کرد که این دستیار هوشمند نیز نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود دارد.در هر صورت استفاده از موتور جستجوگر گوگل آن‌هم بدون دخالت دست می‌تواند جذاب باشد، اما باید قبول کرد google assistant نیاز به پیشرفت دارد و باید امکانات بیشتری به آن اضافه شود.

قدم خوبی که گوگل می‌تواند در بهتر شدن دستیار هوشمند خود بردارد، این است که بتوان فرامین صوتی بیشتری به آن داد. برای مثال امکان تغییر در تنظیمات گوشی هوشمند مانند روشنایی صفحه نمایشگر با استفاده از فرامین صوتی می‌تواند یک تغییر بسیار خوب تلقی شود، یا مثلا بتوان با استفاده از فرمان صوتی سفارش غذا یا تاکسی داد تا بتوان به google assistant یک دستیار تمام‌عیار گفت.
وجود بلندگو در جلوی pixel xl2
یکی از قابلیت‌های خوبی که در نکسوس ۶ پی وجود داشت استفاده از بلندگوهایی در جلوی گوشی هوشمند بود. این بلندگوها در واقع رو به کاربر بودند و می‌توانستند کیفیت صدای بهتری به کاربر ارائه دهند. در پیکسل ایکس ال، جایگاه بلندگوها تغییر یافته و گاهی اوقات برای متوجه شدن صدای خروجی نیاز است گوشی هوشمند را به‌صورت افقی نگه داشت.
بهتر شدن افکت بوکه در تصاویر
با وجود اینکه در پیکسل ایکس ال از دوربینی با کیفیت فوق‌العاده استفاده شده است، اما نمی‌توان به‌خوبی از افکت بوکه در تصاویر استفاده کرد. این در حالی است که با آیفون ۷ یا دیگر تلفن‌های هوشمندی که از ترکیب دوربین دوگانه بهره می‌برند، می‌توان تصاویر پرتره جالبی ثبت کرد.  انتظار داریم گوگل این مشکل را برطرف کند و شاهد افکت بوکه با کیفیت مناسب در گوشی هوشمند آینده این کمپانی باشیم.
دسترسی بیشتر در تنظیمات دستی اپلیکیشن دوربین
یکی از قابلیت‌هایی که می‌توان در گوشی‌های هوشمند ال‌جی ستود، این است که به کاربر دسترسی زیادی در تنظیمات دستی دوربین داده می‌شود. کاربران می‌توانند از ISO گرفته تا سرعت شاتر، تنظیمات نور سفید و دیگر قابلیت‌ها را تغییر دهند. گوگل نیز می‌تواند مانند ال‌جی چنین دسترسی را به کاربران گوشی‌های هوشمند خود بدهد.
مقاومت در برابر نفوذ قطرات آب و ذرات گردوخاک
اینکه بتوانید از تلفن هوشمند خود در روزهای بارانی استفاده کنید بد نیست اما در حال حاضر شاهد عرضه محصولاتی هستیم که گواهی IP کسب کرده‌اند و در صورت افتادن در آب نیز آسیب زیادی نخواهند دید. طبیعتا طرفداران گوگل نیز علاقه دارند pixel xl2 را همراه با قابلیت مقاومت در برابر نفوذ قطرات آب و ذرات گردوخاک ببینند.
رشد هرچه بیشتر اندروید پی
اندروید پی توانست شروع خوبی داشته باشد و بی‌شک با معرفی و عرضه پیک
سل ایکس ال ۲ پیشرفت بیشتری خواهد داشت؛ اما گوگل باید برای رشد این سیستم تلاش کند و بانک‌ها، اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های بیشتری به مواردی که از اندروید پی پشتیبانی می‌کنند، اضافه کند. همچنین به پیشنهادها نیز باید افزوده شود؛ مانند پیشنهاد اوبر مبنی بر تخفیف در سفارش تاکسی یا اهدای کارت هدیه در تعطیلات کریسمس که توانست با استقبال کاربران روبه‌رو شود.
ثبات بیشتر google assistant
دستیار هوشمند google assistant باید به فرامین صوتی واکنش نشان دهد؛ حتی اگر تلفن هوشمند قفل باشد. البته گاهی اوقات این موضوع اتفاق می‌افتد اما بیشتر اوقات خیر. اسیستنت فرمان را متوجه می‌شود، اما گوشی هوشمندی را که در حالت قفل باشد، آنلاک نمی‌کند تا دستور اجرا شود. این قابلیتی است که باید گوگل به آن اهمیت بیش

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.