Admin
پرفروش‌ترین خودروهای بازار اروپا در سال ۲۰۱۵ (قسمت ششم و پایانی)
نظر دهید ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

همان‌طور که در اکثر بخش‌های قبلی یکی از خودروسازان آلمانی عنوان پرفروش‌ترین خودروی سگمنت را به خود اختصاص داده بودند، در این بخش نیز برتری آلمانی‌ها چندان تعجب‌آور نخواهد بود. در آخرین قسمت از گزارش معرفی پرفروش‌ترین خودروهای بازار اروپا در سال ۲۰۱۵ به بررسی خودروهایی خواهیم پرداخت که خصوصاً در بین جوانان بسیار محبوب هستند؛ قصد داریم آمار فروش خودروهای اسپرت و سوپراسپرت را در قاره اروپا بررسی کنیم.

exotic cars
خودروهای اسپرت جمع‌وجور
شایان توجه است که خودروهای آلمانی موجود در این لیست به‌طور متوسط قیمت بالاتری نسبت به رقبای موجود دارند و کسب رتبه‌های بالاتر نسبت به رقبا نشان‌دهنده ارزش در برابر پرداخت بالای این خودروها نسبت به سایر رقباست.

2015 Audi TT

۲۰۱۵ Audi TT

آئودی TT با افزایش سریع فروش خود، توانسته است رتبه اول فروش در این بخش را به دست آورد. مرسدس بنز SLK که تا پیش از این رتبه اول را در اختیار داشت، اکنون به جایگاه دوم سقوط کرده است.

2016 Mercedes-Benz SLC SLK
۲۰۱۶ Mercedes-Benz SLC SLK

مزدا MX-5 توانسته است رتبه سوم را حفظ کند، اما با توجه به رشد سریع فروش فورد موستانگ، بعید نیست که در سال آینده این رتبه به عضلانی آمریکایی برسد. رشد سریع فروش موستانگ و جایگاه چهارم آن در لیست فروش نشان‌دهنده قابلیت‌های بالای آن است، چراکه این اولین بار است که فورد به‌صورت رسمی موستانگ را به اروپا صادر می‌کند (نسل‌های قبلی موستانگ به‌صورت غیررسمی به اروپا وارد می‌شد). این امر حاکی از آن است که اگر نسل جدید موستانگ آن‌قدر عالی است که حتی مصرف‌کنندگان اروپایی، که رابطه خوبی با محصولات آمریکایی ندارند، را ترغیب به خرید آن کرده است.

2015 Mazda MX-5 Miata

۲۰۱۵ Mazda MX-5 Miata
2016 Ford Mustang Shelby GT350R

۲۰۱۶ Ford Mustang Shelby GT350R

در رتبه پنجم، نام پورشه باکستر دیده می‌شود و اسپرت فرانسوی یعنی پژو RCZ در رده ششم قرار گرفته است.

2015 Porsche Boxster GTS

۲۰۱۵ Porsche Boxster GTS

ب‌ام‌و Z4 که با کاهش ۲۴ درصدی در فروش خود مواجه شده است، رتبه هفتم این رده‌بندی را از آن خود کرده. به نظر می‌رسد که معرفی قریب‌الوقوع نسل جدید Z4 که با همکاری تویوتا ساخته شده است و هنوز دقیقاً مشخص نیست که با نام Z4 یا Z5 وارد بازار خواهد شد، بتواند باعث جهش در فروش این اسپرت محبوب آلمانی شود.

پورشه کیمن، تویوتا GT86، و آلفا رومئو ۴C نیز رتبه‌های هشتم تا دهم فروش خودروهای اسپرت جمع‌وجور در بازار اروپا را از آن خود کرده‌اند.

لیست فروش کامل خودروهای این کلاس را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

خودروهای اسپرت بزرگ
در این بخش از بازار هم تاج پادشاهی مجدداً بر سر یک آلمانی قرار گرفته است و چه خودرویی شایسته‌تر از پورشه ۹۱۱ برای بر سر نهادن این تاج؟ ۹۱۱ که بخش بزرگی از فروش این سگمنت را به خود اختصاص داده است، با اختلاف زیادی نسبت به رقبا بر تخت پادشاهی تکیه زده است. اما برتری آلمانی‌ها تنها منحصر به پورشه نمی‌شود، چراکه از ۶ خودروی برتر در این بخش، پنج خودرو از برندهای آلمانی هستند.

Porsche 911 GTS 2015

Porsche 911 GTS 2015

پس از پورشه، جگوار تایپ F را مشاهده می‌کنیم که میان هیاهوی آلمانی‌ها قد علم کرده است و توانسته است رتبه دوم فروش را از آن خود کند.

2015 Jaguar F-Type

۲۰۱۵ Jaguar F-Type

یک آلمانی جذاب دیگر در جایگاه سوم فروش قرار گرفته است. مرسدس بنز AMG-GT با رشدی بسیار سریع توانسته است بیش از ۲۵۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۵ بفروشد؛ هرچند که هنوز نتوانسته است درزمینهٔ فروش به گرد پای رقیب اصلی‌اش یعنی پورشه ۹۱۱ برسد.

Mercedes-AMG GT 2015

Mercedes-AMG GT 2015

خودروی پلاگین هیبریدی ب‌ام‌و در رده چهارم قرار گرفته است. ب‌ام‌و i8 در حال اثبات این نکته است که خودروهای برقی به‌تدریج درزمینهٔ فروش توانایی رقابت با رقبای بنزینی خود را خواهند داشت.

2015 BMW i8

BMW i8 2015

مرسدس بنز SL و آئودی R8 دو آلمانی دیگری هستند که رتبه‌های پنجم و ششم فروش را کسب کرده‌اند.

2015 Mercedes-Benz SL400
۲۰۱۵ Mercedes-Benz SL400
2016 Audi R8 V10

۲۰۱۶ Audi R8 V10

فراری کالیفرنیا با فروشی تقریباً دو برابر نسبت به سال گذشته، در جایگاه هفتم فروش قرار گرفته است. در جایگاه هشتم نیز آستون مارتین V8/V12 ونتیج قرار گرفته است که فروش آن در سال گذشته با تغییر چندانی همراه نبوده است.

2015 Ferrari California T

۲۰۱۵ Ferrari California T

دو برادر از مازراتی یعنی گرن توریسمو و گرن کابریو در رتبه‌های نهم و دهم جدول فروش قرار گرفته‌اند و در نهایت نیز جگوار XK کمترین میزان فروش در این کلاس را داشته است.

در جدول زیر میزان فروش خودروهای اسپرت بزرگ در اروپا در سال ۲۰۱۵ را مشاهده می‌کنید.

سوپر اسپرت‌های لوکس سطح بالا
جذاب‌ترین کلاس از خودروها را برای آخرین بخش گزارشمان گذاشته‌ایم. خودروهایی که رؤیای شب‌های خودروبازهای حرفه‌ای را تشکیل می‌دهند و نه‌تنها راندن این خودروها، بلکه حتی دیدن آن‌ها از نزدیک و عکس گرفتن با آنها آرزوی بسیاری از جوانان است.

این ابرخودروها نهایت دانش و تکنولوژی سازندگانشان را نشان می‌دهند و علیرغم فروش بسیار پایین که ماهیت خودروهای این کلاس است و ضرردهی بسیاری از این مدل‌ها، همچنان کمپانی‌ها برای قدرت‌نمایی به ساخت این کلاس از خودروها ادامه می‌دهند.

شاید نتیجه در این بخش برای بسیاری دور از انتظار باشد، اما در صدر لیست فروش ابرخودروها برخلاف سایر کلاس‌ها، نه برتری با یک آلمانی است و نه ایتالیایی‌هایی که در ساخت این خودروها استاد هستند توانسته‌اند رتبه اول را از آن خود کنند؛ بلکه اولویت ثروتمندان اروپایی که عاشق فخرفروشی، سرعت و تجمل هستند در سال ۲۰۱۵، یک اشراف‌زاده اصیل انگلیسی بوده است. بنتلی کانتیننتال با فروشی که برای یک خودرو در این کلاس و این قیمت خیره‌کننده است رتبه اول فروش را از آن خود کرده است. البته بنتلی یکی از زیرمجموعه‌های گروه خودروسازی فولکس‌واگن است، اما آنچه که باعث این موفقیت شده است، علاوه بر مهندسی آلمانی، روح و اصالت بریتانیایی است که خریداران را متقاعد به پرداخت این مبلغ قابل توجه کرده است.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

وقتی به ابرخودروها فکر می‌کنیم قبل از هر چیز به یاد خودروهای ایتالیایی می‌افتیم که استادان ساخت خودروهایی در این کلاس هستند. دیدن فراری به‌عنوان یکی از باسابقه‌ترین سازندگان خودروهای سوپراسپرت در رتبه‌های بالای این لیست کاملاً قابل‌انتظار است. فراری ۴۵۸ ایتالیا توانسته است دومین ابرخودروی پرفروش در اروپا در سال ۲۰۱۵ لقب بگیرد.

Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Italia

باز هم یک ایتالیایی و باز هم یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی فولکس‌واگن! لامبورگینی اوراکان سومین ابرخودروی پرفروش اروپا در سال ۲۰۱۵ بوده است.

2016 Lamborghini Huracán LP580-2
۲۰۱۶ Lamborghini Huracán LP580-2

رتبه‌های چهارم و پنجم فروش را دو انگلیسی خوش‌نام دیگر در اختیار گرفته‌اند. آستون مارتین ونکوئیش و DB9 دو جنتلمن بریتانیایی هستند که در لیست ما حضور دارند. به نظر می‌رسد که برندهای انگلیسی کم‌کم دارند دوباره خود را بازیابی می‌کنند.

2015 Aston Martin Vanquish
۲۰۱۵ Aston Martin Vanquish
Aston Martin DB9 2014
Aston Martin DB9

فراری F12 و لامبورگینی اونتادور دو ایتالیایی هستند که رتبه‌های ششم و هفتم فروش در این کلاس را از آن خود کرده‌اند.

2014 Ferrari f12 berlinetta
Ferrari f12 berlinetta
2016 Lamborghini Aventador LP750-4 SV
۲۰۱۶ Lamborghini Aventador LP750-4 SV

رولزرویس Wraith، فراری ۴۸۸ GTB و فراری FF نیز رتبه‌های هشتم تا دهم را از آن خود کرده‌اند.

2014 Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith
Ferrari 488 GTB
Ferrari 488 GTB
2015 Ferrari FF
۲۰۱۵ Ferrari FF

مرسدس بنز SLS AMG یازدهمین ابرخودروی پرفروش در سال ۲۰۱۵ در اروپا شده است. در نهایت نیز بوگاتی ویرون و لامبورگینی گایاردو با فروش متوسط ماهی یک دستگاه، در رده‌های انتهایی این لیست قرار گرفته‌اند.

بدین ترتیب به پایان معرفی پرفروش‌ترین خودروهای اروپا در هر سگمنت می‌رسیم.

VW-DEALERSHIP

جالب است که درحالی‌که تویوتا پرفروش‌ترین سازنده خودرو در جهان است، در اروپا به رتبه‌ای بهتر از دهم دست نیافته است. جنرال‌موتورز به‌عنوان سومین تولیدکننده خودرو در جهان، رتبه پنجم فروش در اروپا را کسب کرده است. آمار فروش پژو سیتروئن که در برخی بازارهای مهم مانند آمریکا صفر است، در اروپا مقدار بسیار قابل توجهی بوده است.

2014-volkswagen-beetle-gsr-steering-wheel-badge-01

لازم به ذکر است که تمامی این آمارها از سایت left-lane استخراج شده‌اند. این سایت آمار فروش خودروها را در مناطق مهم جهان گزارش می‌دهد و تحلیل‌هایی را بر این مبنا ارائه می‌کند.

پس از معرفی پرفروش‌ترین خودروهای اروپا در هر سگمنت، پرفروش‌ترین مدل‌ها، پرفروش‌ترین سازندگان و پرفروش‌ترین برندها، نوبت به نظرات شما می‌رسد. از شما می‌خواهیم به ما بگویید که شما دوست دارید کدام یک از برندها و یا مدل‌هایی که از آنها اسم برده شد را در کشورمان ببینید؟ کدام مدل‌ها برای بازار ما مناسب‌تر خواهند بود و شما ترجیح می‌دهید که با کدام یک از این خودروها رانندگی کنید؟

لطفاً ما را از نظرات گران‌بهای خود بهره‌مند کنید.

قسمت اول: پرفروش‌ترین خودروهای کوچک و جمع و جور اروپا در سال ۲۰۱۵
قسمت دوم: پرفروش‌ترین خودروهای سدان میان‌سایز و MPV اروپا در سال ۲۰۱۵
قسمت سوم: پرفروش‌ترین کراس‌اوورها و خودروهای الکتریکی اروپا در سال ۲۰۱۵
قسمت چهارم: پرفروش‌ترین خودروهای لوکس اروپا در سال ۲۰۱۵
قسمت پنجم: پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند لوکس اروپا در سال ۲۰۱۵

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.