Admin
یوتیوب فکر شما را می خواند
, نظر دهید ۵ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش لیزنا، بزرگترین سایت ویدئوی دنیا روز سه شنبه موتور یادگیری ماشینی خود را از روی حافظه ی نرم افزارهای موبایلی اندورید و آی. اُ. اس جمع کرد و اجازه داد که این سایت پیشنهادهای بهتری به بینندگان ارائه دهد. این سیستم پیشنهادی مبتنی بر فناوری شبکه عصبی است – درست شبیه همان سیستمی که گوگل برای نتایج جستجوی خود استفاده می کند- این فناوری به یوتیوب کمک می کند تا الگوها را بیابد و چیزهای بیشتری در مورد آنچه که بینندگان می خواهند ببینند، فراگیرد.

 یوتیوب فکر شما را می خواند
جانا رایت (Johanna Wright)، سخنگوی مدیریت محصولات یوتیوب گفت: هدف ما ارائه یک موتور پیشنهادی شخصی است که نشان دهد یوتیوب واقعا می فهمد که کاربران چه می خواهند. ما می توانیم این کار را انجام دهیم، چرا که گوگل یکی از بهترین ماشین یادگیری در دنیاست.
یکی از بزرگترین تغییراتی که در سیستم پیشنهادی جدید یوتیوب اتفاق می افتد، ویژگی “freshness” است که این امکان در موتور پیشنهادی به شما اجازه می دهد تا ویدئوهایی که کمتر از یک ساعت قبل بارگذاری شده اند را بیابید. ویژگی دیگری که در این نسخه پیشنهادی اتفاق افتاده است این است که می توان ویدئوها را از کانال های بینندگان مشترک بارگذاری کرد.
شایان ذکر است، انجام چنین کاری یک شاهکار است، چرا که در یک دقیقه چیزی حدود ۴۰۰ ساعت ویدئو در سایت یوتیوب بارگذاری می شود و یوتیوب روزانه نزدیک به صد میلیون ویدئوی مختلف را به کاربرانش پیشنهاد می دهد.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.