Admin
شهاب حسینی و دریافت نخل طلا جشنواره کن
نظر دهید ۴ خرداد ۱۳۹۵

در اتفاقی بی‌سابقه، شهاب حسینی جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد شصت و نهمین جشنواره‌ی کن را به دلیل حضور در فیلم فروشنده اصغر فرهادی به دست آورد و به عنوان تنها بازیگر ایرانی که چنین جایزه‌ای می‌گیرد لقب گرفت.

حوالی نیمه‌شب دوم خرداد، اتفاق بزرگی در سینمای ایران رخ داد و فیلم فروشندهاصغر فرهادی موفق شد دو جایزه در جشنواره‌ی کن (Cannes 2016) از آن خود کند. فروشنده (The Salesman) تنها فیلمی بود که در مراسم دیشب بیش از یک جایزه برد و باعث افتخار بزرگی برای سینمای ایران و همه‌ی ما شد. شهاب حسینی که در دیگر فیلم‌های فرهادی هم خوش درخشیده بود و بازی‌های به‌یادماندنی از خود به جا گذاشته بود، این بار نتیجه‌ی زحمات خود را گرفت و در یکی از معتبرترین جشنواره‌ی های سینمایی دنیا، جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را به دست آورد.

شهاب حسینی در سخنرانی کوتاه خود از خانواده، دست‌اندکاران فیلم از جمله اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی و همه‌ی مردم ایران تشکر کرد.

فیلم فروشنده از طرف منتقدین هم با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و تماشاگرانی که فیلم را در کن دیدند، بعد از اتمام فیلم ایستادند و اثر جدید فرهادی را تشویق کردند. فروشنده به احتمال زیاد تابستان امسال در ایران اکران خواهد شد.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.