Admin
فواید روابط جنسی
نظر دهید ۹ اسفند ۱۳۹۴

سود و زیان نزدیکی کردن

نزدیکی، تن انباشته را سبک و روان را خرسند و خوشنود می‌کند، به سرزندگی آدمی می‌افزاید، سر و حواس را سبک می‌کند و آتش عشق دلدادگان را فرو می‌نشاند. و اگر بسیار انجام گیرد تن را از بسیاری انباشتگی، به تندی تهی می‌سازد.

شایسته است کسانی که به تندی نیرو و شهوت ایشان فرومی‌افتد و چشمان ایشان گود می‌شود و گروهی که تن خشک دارند از آن به مانند یک دشمن بترسند چه در صورت زیاده روی در آن به بیماری‌های مختلف دچار می‌شوند. باید کسانی که تازه از بیماری بهبود یافته‌اند، بیماران، ناتوانان، نزارها، هرکس که پیرامون شکم و تهیگاهش کم گوشت و لاغر است و بیماران با اعصاب ضعیف، از آن دوری کنند.

پیوسته و بسیار نزدیکی کردن زیانی سخت به اعصاب و چشم می‌رساند و نیرو را فرو می‌اندازد و تن را می‌فرساید و به تندی وی را به فرسودگی می‌کشاند. این زیان‌ها در افراد چاق و گوشتالو و پرخون با رگ‌های گشاد و پوست سرخ و پرمو کمتر دیده می‌شود و در افراد با ویژگی‌های عکس این زیان بسیار می‌رساند.

نزدیکی در حالات زیر شایسته نیست: گرسنگی، آکندگی معده از خوراک و شراب، داخل گرمابه، در پی بالا آوردن یا اسهال یا رگ زدن(فصد). چنانچه کسی در نزدیکی زیاده روی کرد باید از خسته شدن، بیرون راندن خون و عرق کردن در گرمابه بکاهد و به خوراکی‌های افزایندۀ منی و نوشیدنی بسیار شیرین روی بیاورد و بر خواب و خوش گذرانی بیفزاید.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.