Admin
۷فوت وفن برای یک سالاد الویه بسیار خوشمزه ولذیذ
, نظر دهید ۲۴ بهمن ۱۳۹۴

ترین سالاد هاست که خیلی ها دوستش دارند،الویه را هم می توان به عنوان میان وعده و هم به عنوان یک وعده غذایی کامل میل کرد،الویه را با مواد مختلف می توان تهیه نمود. در این بخش از سایت آکاایران قصد دارم تا به شما طرز تهیه سالد الویه را آموزش دهیم، با ما همراه باشید

 

الویه, درست کردن الویه, نکاتی مهم در درست کردن الویه اگر می خواهید سالاد الویه خوش طعمی داشته باشید نکات زیر را فراموش نکنید.سالد الویه غذایی است که در ایران شکل گرفته و به قول معروف «من درآوردی » است. البته به یک غذای روسی کمی شباهت دارد با این تفاوت که در آن به جای سس مایونز از روغن زیتون استفاده می شود و برعکس  سالاد الویه تمام مواد از سیب زمینی تا خیارشور را نگینی خرد می کنند و سیب زمینی هایش خیلی نرم نیستند که بافت خود را از دست بدهند. پیازچه نیز از دیگر مواد تشکیل دهنده این غذاست.

 

نکته هایی که باید در تهیه سالد الویه به آن ها توجه کرد :

 

۱ – برای خوش طعم کردن این سالاد هویج را با کمی شکر یا عسل بخارپز و به صورت نگینی خرد کنید و به سایر محتویات بیفزایید.

 

۲ – برخی افراد به فسالد الویه لفل دلمه ای، ذرت یا کالباس اضافه می کنند اما این کار را توصیه نمی کنم زیرا نه تنها طعم مناسبی ایجاد نمی کند، بلکه غذای به دست آمده دیگر سالد الویه نخواهد بود.

 

۳ – چاشنی و ادویه مناسب این غذا، فلفل سیاه و کمی آب لیموی تازه است. آب  را فلیموقط باید به اندازه ای اضافه کرد که بوی تخم مرغ پخته را بپوشاند و سالاد ترش نشود.

 

۴ – بهتر است خیارشورها را قبل از افزودن بشویید و بعد نگینی و بسیار ریز خردشان کنید آنگاه آن ها را در سبدی بریزید و بگذارید تا کاملاً آبشان گرفته شود. این کار هم باعث می شود سالد آب نیندازد و هم بوی نامناسب و ترشیدگی از غذا به مشام نرسد.

 

۵ – همراه این غذا فقط نان آن هم نان های سنتی مانند نان بربری یا سنگک را به شما توصیه می کنم که البته بهتر است سبوس دار باشند.

 

۶ – از رنده کردن مواد غذایی مانند هویج یا  شوخیارر جدا خودداری کنید زیرا این کار باعث می شود سالاد الویه آب بیندازد.

 

۷ – برای آنکه ماندگاری این غذا افزایش پیدا کند، فقط به میزان مصرف هر وعده به محتویات سالاد سس مایونز اضافه کنید زیرا در غیر این صورت به سرعت فاسد خواهد شد.

 

 

 

 

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.