Admin
ایده هایی برای عیدی دادن به کودکان
نظر دهید ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

koodakan-eydi

عیدی دادن، یکی از رسم‌های متداول در میان بسیاری از مردم جهان و از آیین‌های دیرین فرهنگ ما ایرانیان است.

معمولا اسکناس‌های نو را برای دادن عیدی انتخاب می‌کنند و آنها را بین صفحات کتاب مقدس مانند قرآن قرار می‌دهند.

در سال‌های نه‌چندان دور، شگون عیدی و «دشت کردن» آن از افراد خاص اهمیت ویژه‌ای داشت و آن را نشانه تبرّک می‌دانستند که البته امروزه این رسم کمرنگ شده است. در گذشته، عیدی بیشتر به شکل هدیه داده می‌شد، ولی امروزه عیدی بیشتر به شکل نقدی پرداخت می‌شود.

عیدی دادن نوعی مهارت است که تاثیر بسزایی در روان و آینده کودکان خواهد داشت. فراموش نکنید که این هدایا را می‌توانید با هر بودجه‌ای که در نظر دارید، تهیه کنید. فقط کافی است با صرف کمی وقت و سلیقه، هدیه‌ای مناسب با سن و جنسیت کودکان آماده و این خاطره خوب را در ذهن آنها ماندگار کنید. به ایده‌های زیرتوجه فرمایید:

Nuts-3

یکی از بهترین عیدی‌ها، دادن تنقلات سالم در بسته‌بندی‌های زیبا به بچه‌هاست که البته میتوان از انواع آجیل، شکلات، لواشک لقمه ای، پاستیل  و… برای این کار استفاده کرد. به این منظور تنقلات را در کیسه های پلاستیکی یا پارچه ای کوچک بریزید و با روبان سر آنها را گره زده و پاپیون بزنید. و یا روی مقوای دولا شده اشکال مختلفی از سر حیوانات، انواع گل‌ها و… بکشید به شکلی که قسمت دولای مقوا بالای کار قرار بگیرد. پس از بریدن و رنگ‌آمیزی مقواها، سر کیسه را بین دولایه مقوا قرار داده و با منگنه آن را ثابت کنید. سکه‌های پول را نیز پس از شستن و ضدعفونی کردن می‌توان داخل این کیسه‌های تنقلات انداخت. به جای استفاده از کیسه ها میتوان از بطری های کوچک نیز استفاده کرد.

2914livan-shishei-mat

اگر عکسی از کودک یا نوجوانی که می‌خواهید به او عیدی دهید در اختیار دارید، می‌توانید عکس او را روی لیوان، تی‌شرت یا ظروف غذا چاپ کنید.

book

کتاب به دلیل کاربرد آموزشی آن، یکی از آن بهترین هدیه​هایی است که می‌توانید برای سنین مختلف به هر تعداد که مایلید، تهیه کنید و عیدی بدهید. آنها را با می توانید با روبان های رنگی تزئین کنید.

27703_1228894923_tn_babymoov-10

می توانید عروسک های حیوان سال را در ابعاد مورد نظر تهیه کرده و آنها را در جعبه های فانتزی گذاشت و به عنوان عیدی به بچه ها تقدیم کنید.

1615

و در انتها نیز میتوانید از سنت پیروی کرده و از همان عیدی نقدی استفاده کنید که ضمن این کار حق انتخاب را برای خرید وسیله مورد نظر به بچه ها بدهید.

 

 

مطالب زیر را نیز مشاهده کنید:

نان خامه ای خوشمزه و شیرین برای عید نوروز ۹۵

تخم مرغ های رنگین نوروزی با ایده ها و طرح های جدید

دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.