Admin
دزدان دریایی
نظر دهید ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

دزدان دریایی چه کسانی هستنند؟
دریایی چه کسانی هستند؟دزدان دریایی کسانی هستندکه در دریا به کشتی ها حمله و اموال انها را غارت می کنند. انها دزدانی خطرناک و ادم کشانی بی رحم هستند. دزدان دریایی یونایی در حدود ۲۷۰۰ سال پیش در دریای مدیترانه به کشتی ها حمله می کردند. یک هزار سال پیش دزدان دریای که وایکنیگ نامیده می شدند از اسکاندیناوی به دریاهای شمال اروپا مسافرت می کردند مشهورترین دزدان دریایی در قرنهای ۱۷ و ۱۸ زندگی می کردند.

انواع دزدان دریایی

دزدان دریایی افریقایی

در قرن ۱۶ دزدان دریایی از شمال افریقادست به غارت کشتی ها در مدیترانه می زندند انها برده هارا با شلاق می زدنند و مجبورشان می کردند تا در کشتیهایشان پارو بزنند

دزدان دریای اسپانیایی

این دزدان دریایی در جزاید کاراییب اسپانیا زندگی می کردند در قرن ۱۷ انها به کشتی های اسپانیایی که با خود گنج حمل می کردندد و از جنوب امریکا به اسپانیا باز می گشتند حمله می کرددند

پرچم

پرچم دزدان دریایی در قسمت آمریکا و اروپا بیشتر از نشان یک جمجمه دو استخوان یا یک جمجمه و دو شمشیر بوده‌است. اما در قسمت‌های آسیایی و به خصوص در جزایر استوایی همچون بخش سنگاپور این پرچم‌ها به نمادهای خانوادگی هم تغییر می‌یافتند و حتی در برخی از پرچم‌ها نشانه‌هایی مثل ماهی و اژدها هم وجود داشت.
چشم‌بند دزدهای دریایی
بر اساس نظریه یک دانشمند مسائل دیداری، دزدان دریایی برای پوشاندن چشم‌های معیوب‌شان چشم‌بند نمی‌زدند، از آنجا که آنها مجبور بودند به دفعات زیاد بالا و زیر عرشه کشتی بروند و به سرعت هر دو گروه افراد بالا و زیر عرشه را رهبری کنند، مجبور بودند، دید خوبی داشته باشند.

روی عرشه، صحنه در زیر درخشش نور آفتاب بسیار روشن بود و در زیر عرشه، تاریکی شدیدی حکمفرما بود. وقتی فرد از محیط تاریکی وارد محیط روشن می‌شود، چشم‌هایش به سرعت با نور زیاد تطابق پیدا می‌کند، اما وقتی عکس قضیه اتفاق می‌افتد، مدت زیادی طول می‌کشد تا چشم‌های فرد به تاریکی عادت کنند. این چند دقیقه زمان لازم برای تطابق برای تاریکی برای دزدان دریایی گاهی در حکم مرگ و زندگی بود، اما بستن یک چشم باعث باعث می‌شد، آنها به مجرد رفتن به محیط تاریکی با برداشتن چشم‌بند بتوانند، خیلی زودتر در تاریکی ببینند.

دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.