Admin
نکاتی مهم دررابطه با پیتزا غذای ایتالیای +تاریخچه ی پیتزا
نظر دهید ۱۳ فروردین ۱۳۹۵

همه چیز درباره پیتزا، مهمان ایتالیایی

شاید در نگاه اول، ایرانی ها مردمان بدغذایی به نظر برسند؛ چون به سختی با غذاهای ملل دیگر ارتباط برقرار می کنند. دلیل این مدعا هم به همراه بردن چند قوطی کنسرو و چند پسته غذای کنسروی در سفرهای خارجی است.
سایت بیا کافه: همه چیزهایی که می خواهید درباره این مهمان اروپایی که از دهه ۴۰ ایرانی ها را هم گرفتار خودش کرده بدانید. شاید در نگاه اول، ایرانی ها مردمان بدغذایی به نظر برسند؛ چون به سختی با غذاهای ملل دیگر ارتباط برقرار می کنند. دلیل این مدعا هم به همراه بردن چند قوطی کنسرو و چند پسته غذای کنسروی در سفرهای خارجی است. البته شاید حق داشته باشند؛ چون خیلی از آنها با خاطره ناخوشایند خوردن غذاهای نیم پز و عجیب و غریب به کشور بازمی گردند. این مسئله یعنی مشکل پسندی در غذا خوردن. دلیل دیگری هم دارد و آن غذاهای خوشمزه ایرانی و شیوه پخت آنهاست. غذاهای ایرانی درمدت زمان طولانی و به آرامی پخته می شوند و طعم مطبوعی دارند. به همه این دلایل، ایرانی ها به هر غذایی روی خوش نشان نمی دهند. در این میان اما استثناهایی هم وجود دارد که از فیلترینگ ذائقه ایرانی عبور کرده و همه گیر شده است.
در صدر این خانواده مهاجر، «پیتزا» قرار دارد؛ غذایی اصالتا ایتالیایی که بعد از رستوران های سنتی ایران بیشترین تعداد مراکز پخت و عرضه را در سراسر کشور به خود اختصاص داده است. همه این دلایل، علاقه خود بچه های تحریریه هم به این خوراکی خوشمزه و البته سفر ستاره های پیشکسوت فوتبال ایتالیا به ایران بهانه ای شد تا سراغ پرونده پیتزا برویم و درباره تاریخچه پیتزا در ایتالیا و ایران، انواع پیتزاها، فوت های کوزه گری آن و روانشناسی پیتزا خوردن بیشتر بدانیم و یا چهره های پیتزاخور جهانی هم آشنا شویم.

تاریخچه: پیتزا مارگاریتا در اواخر قرن ۱۹ توسط سرآشپز معروف ناپلی آن زمان و به افتخار ملکه ایتالیا ابداع و طبخ شد.
ترکیبات: مارگاریتا پیتزایی ساده شامل پنیر، گوجه و ریحان است که در کنار هم، رنگ های پرچم ایتالیا را تشکیل می دهد. در حال حاضر به پیتزایی که فقط از سس گوجه فرنگی و پنیر موزارلا تشکیل شده است هم مارگاریتا می گویند.

نکته خاص: مارگاریتا به دو دلیل پرطفدار است؛ یکی اینکه به خاطر تاپینگ خلوتش قیمت مناسبی دارد. دوم آنکه افرادی که به دلیل بروز حساسیت یا بیماری نمی توانند از مواد تاپینگ استفاده کنند، می توانند به راحتی آن را بخورند. این پیتزای ساده در بین کودکان و افراد بدغذا هم بسیار محبوب و پرطرفدار است.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.