Admin
با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید
نظر دهید ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

همراه با مناطق دیدنی فرانسه مقالات قشنگی در ضمینه سلامت , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

انواع بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه

همراه با مناطق دیدنی فرانسه مقالات قشنگی در ضمینه سلامت , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

عبارات مهم : جاذبه های گردشگری – شهرهای فرانسه
مکانهای تفریحی و گردشگری فرانسه
۱٫ پاریس (Paris)
بسیاری از مردم دنیا دوست دارند از نزدیک پاریس را ببینند، در خیابان های آن قدم بزنند و در کافه هایش قهوه بنوشند. این شهر مملو از قشنگی هست. از موزه لوور گرفته است تا برج ایفل، کلیسای نتردام، خیابان شانزه لیزه، ساکره سوآ و … . پاریس را می توان شهر مد و فرهنگ نیز نامید. باید گفت پاریس مهم ترین جاذبه گردشگری فرانسه هست. هتل ها و مسافرخانه های متنوع با قیمت های متفاوت در این شهر وجود دارند. حمل و نقل این شهر نیز عالیست. مترو بااهمیت ترین نقش را در جابه جایی مسافرها در این شهر ایفا می کند.

همراه با مناطق دیدنی فرانسه مقالات قشنگی در ضمینه سلامت , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

• برج ایفل (eiffel tower): برج ایفل جهت بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده است هست. نام سازنده این بنا گوستاو ایفل بود و به همین علت نام ایفل را بر آن قرار داده اند. برج ایفل، یکی از عجایب هفت گانه دنیاست و نه تنها به عنوان نماد شهر پاریس، که به عنوان یکی از برج های مشهور و قابل تامل دنیا شهرت دارد.برج ایفل حدود ۳۲۴ متر ارتفاع و ۱۶۶۵ پله دارد. حدود سیصد کارگر به مدت دو سال و دو ماه متوالی کار کرده اند تا آخر در سال ۱۸۸۹ این برج افتتاح شده است هست.

• کلیسای جامع نوتردام (Notre Dame Cathedral): نوتردام – « به معنای بانوی ما» – یکی از بااهمیت ترین بناهای مذهبی-تاریخی شهر پاریس هست. این کلیسا از زیباترین کلیساهای اروپا با قدمتی بیش از هفتصد سال است و معماری آن به معنی واقعی کلمه خیره کننده و زیباست.کلیسای نوتردام دو برج دوقلو با ارتفاع ۷۰ متر دارد. ناقوس کلیسای نتردام که بزرگ ترین ناقوس کلیسای دنیا است و حدود ۱۳ تن وزن دارد، در برج سمت راست واقع شده است است و جهت رسیدن به آن باید حدود ۲۰۰ پله سنگی را اوج رفت. در حیاط کلیسا نیز یکصد مجسمه سنگی از پادشاهان فرانسه قرار دارد.• موزه لوور (Louvre Museum): در سال ۱۷۳۹ میلادی تاسیس شده است است و یکی از پربازدیدترین موزه های فرهنگی دنیا هست. زیاد آثاری که در موزه لوور نمایش داده می شود در زمینه فرهنگ، تاریخ و هنر هست.

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

زیباترین قسمت موزه، ورودی آن هست. پِی‌پیرامید به صورت هرمی شیشه ای ساخته شده است است و بخش بزرگی از راهروهای زیرزمینی را نورافشانی می کند.• شانزه لیزه (Champs Elysees): شانزه لیزه میان خیابان شارل دوگل و میدان کنکورد واقع شده است هست. طول این خیابان حدود ۲ کیلومتر هست. گران ترین برندها در خیابان شانزه لیزه شعبه دارند. عالی ترین رستوران ها و کافه ها را می توان در این خیابان پیدا کرد. پارک ها و گل کاری های این خیابان نیز از جمله جاذبه های آن هستند. یعنی علاوه بر سالن های سینما و تئاتر، کافه و رستوران، فضاهای سبز و پارک های سرسبزی دارد که مکان های خوبی جهت تفریح و استراحت به شمار می روند.• تاق پیروزی (Arc de Triomphe): تاق پیروزی در واقع یادبودی جهت سربازهایی است که در طول تاریخ جان خود را در را فرانسه از دست داده اند. تاق پیروزی در سال ۱۸۰۶ میلادی به وسیله فردی به نام ژان شارگرین طراحی و بنا شده است هست. ارتفاع این بنا حدود ۵۰ و عرض آن ۴۵ متر هست.

• آرامگاه پانتئون (pantheon): ساختمان این آرامگاه معماری قدیمی و به سبک معابد یونانی دارد. اندازه این ساختمان با همه بناهای معمولی تفاوت دارد ۱۱۰ متر طول و ۸۳ متر عرض دارد. از جمله جاذبه های آن ۴۲۵ پله ای است که جهت رسیدن به بالای هرم گنبدی شکل این بنا وجود دارند. در این آرامگاه، بزرگان علم وسیاست فرانسه همچون امیل زولا، ویکتورهوگو، ژان مولن، ماری کوری، الکساندر دوما و … به خاک سپرده شده است اند.

همراه با مناطق دیدنی فرانسه مقالات قشنگی در ضمینه سلامت , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

۲٫ شامونیکس (Chamonix)
این شهر در سال ۱۹۲۴ میلادی، نخستین میزبان بازی های زمستانه المپیک در دنیا بوده هست. به همین دلیل، نام آن جهت هر لحظه در تاریخ ثبت شده است هست. از جمله دیدنی های این شهر باید به مونت-بلانک (بلندترین کوه اروپای غربی) و مناطق اسکی در دره شامونیکس اشاره کرد. این شهر جهت دوستداران اسکی بسیار جالب است و حتی افرادی که تازه می خواهند اسکی شروع کنند نیز از امکانات بسیاری در شامونیکس بهره مند هستند.

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

۳٫ نیس (Nice)
نیس یکی از شهرهای ساحلی زیبای مدیترانه و مقاصد گردشگری جنوب کشور فرانسه هست. این شهر را جهت منظره های زیبا، آفتاب قشنگ و ساحل شلوغش می شناسند و آن را شهر شنا و آفتاب می دانند. هتل های ماسه ای این ساحل یکی از رویایی ترین مکان های دنیا هستند.• Colline du Chateau: قلعه تپه، جزو مناطق پر دیدار شهر ساحلی نیس هست. افرادی که به نیس سفر می کنند حتما از قلعه تپه نیز دیدار می کنند. مناظری که می توان از بالای این قلعه تماشا کرد بسیار قشنگ هستند.• Promenade des Anglais: گردشگاه انگلیسی شهر ساحلی نیس از جمله مهم ترین جاذبه های این شهر هست. این خیابان عریض، نمای بسیار قشنگی از دریا را نشان می دهد و باید گفت یکی از عالی ترین مکان های شهر نیس جهت دیدار و لذت بردن از آفتاب و دریاست. این خیابان در دو طرف خود درخت های نخل بزرگ دارد و همچون یک پیاده روی بزرگی است که در امتداد ساحل و به موازات آن ساخته شده است است.
• تئاتر ملی نیس (Theatre National de Nice): تئاتر ملی نیس، مرکز هنرهای معاصر و دراماتیک هست. این مکان یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر نیس به شمار می رود. ظرفیت این سالن تئاتر زیاد و محل اجرای معروف ترین نمایشنامه ها هست.

• نیس قدیم (Vieux Nice): ساختمان های شهری قدیمی نیس بسیار قدیمی و کهنسال هستند. خیابان های این شهر بسیار باریک هستند و در دو طرف آنها ساختمان های قدیمی و بلند قرار دارند که نمایی متفاوت و جالب به آن بخشیده هست. جهت همین قشنگی ها، هر سال افراد بسیاری از این منطقه دیدن می کنند.

۴٫ کن
جشنواره های مختلف، جشنواره فیلم و جاذبه های گردشگری هویت خاص ای به کن بخشیده اند. جشنواره فیلم کن جهت همه آشناست. این شهر یک شعار مشهور دارد که می گوید: «زندگی جشنواره است». زیاد مردم جهت جشنواره های متفاوت کن به آن سفر می کنند. البته نباید سواحل کن را نیز از قلم انداخت. این سواحل را نخستین بار شرکت کوکو شانل عمومی کرد. در این سواحل می توانید انواع غذاهای گران قیمت را در هتل های شنی سفارش دهید.

۵٫ مارسی (Marseilles)
بندر مارسی یکی از پرجمعیت ترین و قدیمی ترین شهرهای فرانسه هست. این شهر علاوه بر ساحل، رستوران ها و بناهای قشنگ و تاریخی نیز دارد. مارسی نزدیک پاریس و در اقتصاد کشور فرانسه نقش پررنگی ایفا می کند. هتل ها و مسافرخانه های مختلفی با امکانات متفاوت در این شهر وجود دارند.• Palais Longchamp: در واقع مجموعه ای از دو موزه در دو زمینه متفاوت هنری و تاریخ طبیعی هست. این کاخ معماری بسیار قشنگی دارد و مکانی جهت نمایش فرهنگ، هنر و تاریخ فرانسه هست. در موزه محیط زیست می توان انواع گونه های متفاوت جانوران و گیاه های را دید. موزه هنرهای قشنگ نیز از نامش پیداست که انواع آثار هنری همچون نقاشی و دیگر هنرهای تجسمی را در خود جای داده هست.

• Notre-Dame de la Garde: کلیسای جامع نتردام دولاگارد در قرن نوزده میلادی به سبک رومی- بیزانسی ساخته شده است هست. این کلیسا، معماری بسیار باشکوهی دارد و آثار متفاوت هنرهای زیبای را می توان در آن دید. شاید بتوان به نوعی گفت این کلیسا همچون قصرهای سلطنتی طراحی شده است است.• Château d'If: قلعه شاتو در جزیره If در نزیکی مارسی قرار دارد. این قلعه ساختار مربعی شکل و سه بارو دارد. این قلعه را می توان نمونه بارز معماری فرانسوی دانست. ارتفاع این ساختمان مربعی شکل، ۲۸ متر هست. گردشگران می توانند از نزدیک قلعه شاتو با سه برج و باروی آن را تماشا کنند.

۶٫ بیاریتز (Biarritz)
بیاریتز در جنوب غربی فرانسه واقع شده است است و یکی از سواحل شیک این کشور است و هر سال مسافران بسیاری از سراسر دنیا به سمت آن سرازیر می شوند. در حال حاضر نیز پایتخت موج سواری اروپا به شمار می رود. این ساحل در تابستان ها پر از مسافر و گردشگر هست. البته زرق و برق و جلوه ریوریا را ندارد ولی موج سواری روی آب های این شهر جهت مردم بسیار جالب هست.

۷٫ بوردو
این شهر حدود ۳۰۰ سال مستعمره بریتانیا بود و یکی از شهرهای غیر فرانسوی در کشور فرانسه هست. این شهر که سال ها در خواب بود – به طوری که به آن لقب «زیبای خفته» را داده بودند – اکنون به یکی از مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده است است.• کلیسای جامع سن آندره (Cathedral Saint Andre): یکی از بزرگ ترین و زیباترین بناهای شهر بوردو هست. ارتفاع کلیسا حدود ۱۲۴ متر است و جایگاه کر کلیسا نیز حدود ۲۹ متر طول و ۲۳ متر ارتفاع دارد. معماری آن برگرفته از طرح های گوتیک ساخته شده است است و شاید بتوان معماری آن را به قرن های ۱۲ تا ۱۵ میلادی نسبت داد. برج های بلند با ارتفاع ۸۱ متری طور کامل کلیسا را احاطه کرده اند.

• گراند تئاتر (Le Grand Theatre): در واقع یکی از بزرگ ترین سالن های تئاتر و اپرا در شهر بوردو کشور فرانسه هست. این سالن را باید یکی از عالی ترین و زیباترین معماری های فرانسوی دانست. نمای این سالن به شکل بیضی ساخته است و دریاچه ای در برابر آن واقع شده است هست. این ترکیب در شب نمای فوق العاده ای به این ساختمان می بخشد. هنگامی که نیمه بیضی مانند نمای ساختمان در نور شب در دریاچه منعکس می شود به شکل یک بیضی کامل دیده می شود که بسیار جالب است.• کلیسای سنت میشل (Basilique Saint Michel): در بوردئو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را به عنوان نخستین هنر معماری رومانو در فرانسه می شناسند. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است است و در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد.• کاخ روهان (Palais Rohan): که روهان پالاز نیز نامیده می شود در واقع نام یکی از هتل های بسیار زیبای فرانسه از نظر معماری هست. این هتل نمونه بارز و لوکس از معماری فرانسه به شمار می رود و با نام های تالار شهر یا هتل شهر نیز آشنا می شود.• پل سنگی (Pont de Pierre): در بوردو یکی از زیباترین پل های سنگی کشور فرانسه هست. این پل سنگی و قوسی شکل روی رودخانه گارون ساخته شده است است و جز پل های مشهور دنیا به شمار می رود.

۸٫ اوینیون
دلیل شهرت اوینیون جهت گردشگران، خیابان های قدیمی، قلعه های باقی مانده از قرون وسطی و معماری گوتیک کاخ های پاپ ها است که به دولت واتیکان و قرن ۱۴ میلادی تعلق دارند. از دیگر جاذبه های آن باید به جشنواره داوینیون اشاره کرد که فستیوال هنری است و جهت نمایش، فیلم، رقص و تئاترهای خیابانی خود هر سال صدها هزار گردشگر را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند.

۹٫ لیون
لیون جزو میراث جهانی یونسکو است و پیشینه تاریخی ۲ هزار ساله دارد. این قدمت را می توان در خیابان های این شهر به خوبی احساس کرد و دید. بیشترین تاریخ را می توان در منطقه Vieux Lyon این شهر مشاهده کرد که از دوره رنسانس باقی مانده هست. همچنین باید به دو آمفی تئاتر لیون اشاره کرد که همچنان نیز محل برگزاری انواع کنسرت ها هستند. اینکه لیون میان گردشگران ارزش بسیاری دارد اصلا عجیب نیست. این شهر مملو از مراکز خرید مدرن، بازارهای سنتی، جشنواره های فیلم و موسیقی و انواع موزه های فیلم، عروسک خیمه شب بازی و مینیاتور است.

۱۰٫ سنت مالو
سنت مالو در اصل به عنوان قلعه ای جهت حافظت از دهانه رودخانه Rance ساخته شد و قرن ها محل زندگی دزدان دریایی بود. ولی اکنون همه آنها به جایی دیگر مهاجرت کرده اند و سنت مالو به یکی از پربازدیدترین شهرهای ناحیه بریتانی فرانسه تبدیل شده است هست. پیاده روی در خیابان های قدیمی و قدم زدن در سواحل وسیع این شهر از جمله جاذبه هایش به شمار می روند. در این شهر جاذبه های دیگری همچون آکواریوم بزرگ، موزه و قلعه نیز وجود دارند.

تصویرهای مناطق دیدنی فرانسه

تصویرهای مناطق دیدنی فرانسه

تصویرهای مناطق دیدنی فرانسه

تصویرهای مناطق دیدنی فرانسه

تصویرهای مناطق دیدنی فرانسه

تصویرهای مناطق دیدنی فرانسه

مناطق دیدنی فرانسه

واژه های کلیدی: جاذبه های گردشگری | شهرهای فرانسه | جشنواره فیلم | جاذبه گردشگری | قدیمی ترین | ساختمان | جشنواره | معماری | فرانسه | خیابان | خیابانی

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

با جاذبه ها و بی نظیرترین مناطق دیدنی فرانسه آشنا شوید

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.