Admin
عکس+ اشتباه سه دکتر در فوت زن جوان باردار تهرانی
نظر دهید ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

اول مرداد سال گذشته زن جوان بارداری به نام «خدیجه» به همراه همسر و خانواده‌اش به بیمارستانی در پایتخت کشور عزیزمان ایران رفت. خدیجه که جهت دیدار پسر دوست

عکس+ اشتباه سه دکتر در فوت زن جوان باردار تهرانی

اول مرداد سال گذشته زن جوان بارداری به نام «خدیجه» به همراه همسر و خانواده اش به بیمارستانی در تهران رفت. خدیجه که جهت دیدار پسر دوست داشتنی اش لحظه شماری می کرد، خوشحال بود ولی نگرانی از بیهوشی او را کمی مضطرب نشان می داد. همه چیز خوب بود و همه خوشحال بودند که زن جوان بعد از کارها قبل از عمل و خداحافظی با خانواده اش راهی اتاق عمل شد. لحظات انتظار جهت خانواده خدیجه به کندی می گذشت تا اینکه آخر در اتاق باز شد و پرستار که نوزادی هم درآغوش داشت با مژده تولد پسر کوچولو، از سلامت کامل مادر و کودک خبر داد.

دقایقی بعد، زن جوان که هنوز آثار بیهوشی در وجودش بود به بخش انتقال یافته شد و سراغ نوزادش را گرفت. پسرک سالم و نیرومند بود و همه از دیدنش خوشحال بودند. خدیجه که درد زیادی در ناحیه کمر داشت کودک را در آغوش گرفت و به او شیر داد. ۳ ساعت بعد از عمل درد غیرقابل تحمل شده است بود. خانواده خدیجه که ناآرامی های او را می دیدند بی تاب شده است بودند ولی هیچ راهی جهت آرام کردنش نداشتند. این شرایط سخت ادامه داشت تا اینکه حال خدیجه رو به وخامت گذاشت و پرستاران او را به بخش سی سی یو انتقال یافته کردند.

متخصص بیهوشی و دکتر معالج که بعد از عمل بیمارستان را ترک کرده بودند، خیلی سریع بر بالین بیمار حاضر شدند. شوهر خدیجه که از این شرایط به خشم آمده بود و پاسخ درستی از اوضاع همسرش نمی شنید، شروع به داد و فریاد کرد. مسئولان بیمارستان که شرایط را ناآرام می دیدند اعلام کردند که زن جوان باید جهت ادامه درمان به بیمارستانی که در نزدیکی همان بیمارستان قرار داشت، انتقال یابد. به این ترتیب خانواده بیمار آمبولانس گرفتند و خدیجه را با یک دستگاه تنفس به بیمارستان دیگری انتقال یافته کردند. در آنجا بود که مسئولان بیمارستان بعد از پذیرش بیمار با هزینه میلیونی، اعلام کردند زن جوان علائم حیاتی ندارد و تنها با دستگاه نفس می کشد. با اعلام این عنوان و تماس خانواده خدیجه با دکتر معالج، کارها مورد نیاز جهت انتقال بیمار به بیمارستان دیگری انجام و آخر ساعت ۱۲ شب فوت زن جوان اعلام شد.

عکس+ اشتباه سه دکتر در فوت زن جوان باردار تهرانی

با شکایت همسر این زن از پزشکان و تشکیل پرونده در دادسرای نظام پزشکی، بعد از چند ماه بررسی مدارک و تشکیل کمیسیون پزشکی مشخص شد پزشکان بیمارستان در تشخیص و مدیریت درمانی مسئله حاد قلبی بیمار بعد از عمل سزارین دچار اشتباه شده است اند. ولی با وجود این نتیجه، دکتر معالج به علت تأخیر و مدیریت اشتباه در ارزیابی اوضاع بد بیمار ۱۷ درصد دیه کامل انسان، دکتر دوم به علت اهمال در انتقال بیمار از اتاق عمل به بخش عادی به میزان ۱۱ درصد دیه کامل و دکتر سوم به خاطر تشخیص و درمان ناصحیح بیمار ۵ درصد مقصر آشنا شدند.امیر – همسر خدیجه ۲۳ ساله – که چند هفته قبل تولد یک سالگی پسرش را بدون همسرش مراسم خوش حالی گرفته بود، به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «با اینکه بیش از یک سال است که همسرم را از دست داده ام ولی هنوز نمی توانم آرام بگیرم.

همسرم در سلامت کامل به اتاق عمل رفت و بعد از مرگش با وجود تلاش پزشکان جهت توجیه علت فوت او هرگز نتوانستند مسئله جسمانی همسرم را ثابت کنند.

در این مدت هر گاه پسر یکساله ام را می بینم جگرم آتش می گیرد. آیا او باید به خاطر بی مبالاتی پزشکان یک عمر از نعمت داشتن مادر بی نصیب بماند. امیدوار بودم بتوانم حق همسر و فرزندم را با شکایت در دادسرای نظام پزشکی بگیرم ولی بعد از ماه ها دوندگی، حکم پرونده در حالی صادر شده است که سه دکتر خاطی تنها ۳۳ درصد مقصر آشنا شده است اند. من به این حکم اعتراض دارم. پرونده های پزشکی همسرم تا پیش از زایمانش موجود است و هیچ کدام بیماری ای را نشان نمی دهد. متأسفانه صدایم به هیچ جا نمی رسد. فقط امیدوارم خون همسرم پایمال نشود و متخلفان به سزای عملشان برسند.»

اول مرداد سال گذشته زن جوان بارداری به نام «خدیجه» به همراه همسر و خانواده‌اش به بیمارستانی در پایتخت کشور عزیزمان ایران رفت. خدیجه که جهت دیدار پسر دوست

منبع: روزنامه ایران

واژه های کلیدی: بیمارستان | حکم پرونده | بیمارستان | خانواده | بیماری | مسئولان | پزشکی | پزشکان | پرونده | انتقال

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.