Admin
مصاحبه/ حسین زمانی (بازیگر)+ رضا عطاران من را کشف کرد
نظر دهید ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

خیلی از بازیگران در دوران کاری خود زیاد در قالب یک نقش ثابت جهت مخاطبان آشنا شده است و توانسته‌اند به شهرت و محبوبیت برسند. حسین زمانی نیز از

مصاحبه/ حسین زمانی (بازیگر)+ رضا عطاران من را کشف کرد

خیلی از بازیگران در دوران کاری خود زیاد در قالب یک نقش ثابت جهت مخاطبان آشنا شده است و توانسته اند به شهرت و محبوبیت برسند.

حسین زمانی نیز از زمره این بازیگران است که استاد ایفای نقش پزشکان و ماموران نیروی انتظامی و پلیس است.

وی سابقه حضور در جبهه در دوران دفاع مقدس را دارد و از اهداکنندگان با سابقه خون است و تا به حال بیش از ۱۴۹ بار اهدای خون کرده است.

مصاحبه/ حسین زمانی (بازیگر)+ رضا عطاران من را کشف کرد

در سریال های تلویزیونی همچون دودکش، خروس، فرزند های نسبتا بد، دزد و پلیس، تا ثریا، ستایش، بزنگاه، مرد هزارچهره، هوش سیاه، آمین، دردسرهای عظیم، نزدیک غیرممکن، بیمار استاندارد، دختران حوا، خوش نشین ها، سه دنگ سه دنگ، به کجا چنین شتابان، نقطه سرخط، سه در چهار، مهمانان ویژه، ترش و شیرین، تنهایی لیلا، پریا و روزهای بد بدر به ایفای نقش پرداخته هست. با او راجع به دوران کاری و نقش هایش گفت وگویی انجام داده ایم.

در این دو دهه حضور مستمری در بازیگری داشته اید.

بله، در بیش از ۵۴ سریال تلویزیونی و فیلم سینمایی ایفای نقش کرده ام و در این کارها با هنرمندانی چون رضا عطاران، سعید آقاخانی، مهران مدیری، محمدحسین لطیفی، سیروس مقدم، جواد رضویان، فرشاد ارج، نرگس آبیار، حسین سهیلی زاده، برزو نیک نژاد، مسعود آب پرور و بعضی دیگر همکاری داشته ام.

خیلی از بازیگران در دوران کاری خود زیاد در قالب یک نقش ثابت جهت مخاطبان آشنا شده است و توانسته‌اند به شهرت و محبوبیت برسند. حسین زمانی نیز از

با کدام یک از کارگردان هایی که تا به حال کار کرده اید احساس راحتی بیشتری دارید؟

با کارگردان های مطرح و درجه یک زیادی همکاری داشته ام، ولی باید از سعید آقاخانی، رضا عطاران و فرشاد ارج به خاطر مهربانی و خوبی هایشان تقدیر خاص ای داشته باشم.

این روزها فیلم موفق و ارزشمند «بیست و یک روز بعد» را در اکران دارید.

بله، فیلم خوب، انسانی و شریفی است و در آن نقش یک دکتر متخصص سرطان را بازی می کنم و به نظرم محمدرضا خردمندان آینده درخشانی دارد. در فیلم تازه کمال مقدم «سرنوشت سارا» نیز نقش مشاور روانپزشکی را بازی کرده ام.

به چه علت زیاد نقش پزشکان را بازی می کنید؟

مهم ترین علت چنین رویکردی که باعث می شود کارگردان های متفاوت جهت من نقش دکتر را گزینش کنند، این است که در شغل حرفه ای خودم بیش از ۳۰ سال تجربه خدمات درمانی، بیمارستانی و کارشناسی اتاق عمل دارم و بازنشسته کادر درمانی از کشور عزیزمان ایران و امارات هستم و به خوبی می توانم این نوع نقش ها را بازی کنم.

مصاحبه/ حسین زمانی (بازیگر)+ رضا عطاران من را کشف کرد

در چند مجموعه تلویزیونی به شایستگی نقش افسران نیروی انتظامی و پلیس را هم بازی کرده اید.

بله، من هر لحظه راجع به نقش هایی که از من دور هستند، مطالعه و تحقیق انجام می دهم تا درست و کامل آنها را بشناسم. در سه، چهار سریال نقش مامور نیروی انتظامی را بازی کردم که جهت خود من هم جذابیت زیادی دارد. لیکن افراد نظامی آدم های شریف و خدمتگزاری هستند.

شما می توانید هم نقش آدم های شیک و پیک و پولدار و هم آدم های طبقه میانگین را بازی کنید.

یک بازیگر نباید خودش را در قالب نقش و شخصیت خاصی محدود کرده و باید بتواند هر نوع نقشی را بازی کند. لیکن بتدریج جهت مخاطب ارزشش کم می شود و من تلاش می کنم این تنوع شخصیتی را در نقش هایم رعایت کنم. کما این که دو سال قبل در سریال بیمار استاندارد سعید آقاخانی یک نقش منفی و خلافکار را بازی کردم که جهت خیلی از مردم غافلگیرکننده بود و راجع به این نقش از من پرسش می کردند. البته زیاد دوست دارم در نقش های مثبت بازی کنم.

خیلی از بازیگران در دوران کاری خود زیاد در قالب یک نقش ثابت جهت مخاطبان آشنا شده است و توانسته‌اند به شهرت و محبوبیت برسند. حسین زمانی نیز از

سعید آقاخانی ازجمله کارگردان های موفق تلویزیون در حوزه ساخت سریال های طنز هست. به نظر شما بااهمیت ترین شاخصه که باعث موفقیت سعید آقاخانی در این حوزه می شود چیست؟

سعید آقاخانی کارگردانی بشدت آرام، منطقی و متواضع است و خوب، طنز درست و ماهیتش و این که در کجا مورد استفاده قرار بگیرد را می شناسد و در ضمن بازیگران را خیلی شایسته هدایت می کند. من سال هاست با او رفاقت دارم.

با مهران مدیری هم سابقه همکاری دارید؟

بله، مدیری هم خوب طنز و خلق فضای کمدی را می شناسد و در مرد هزار صورت این وقت را پیدا کردم جهت او بازی کنم و قرار هم بود در فیلم ساعت پنج عصر هم بازی کنم که بنا به دلایلی این همکاری میسر نشد و دوست دارم این تجربه یکسان کاری با مهران مدیری ادامه پیدا کند.

مصاحبه/ حسین زمانی (بازیگر)+ رضا عطاران من را کشف کرد

از بازیگری چقدر احساس رضایت دارید؟

بازیگری شغل سخت و دشواری است و در سرما و گرما ساعت ها باید منتظر آماده شدن فیلمبرداری ماند، ولی من باعشق بازیگری را دوست دارم و بارها پیش آمده در حرفه ام پیشنهاد خوب کاری داشته ام، ولی چون پیشنهاد بازی در سینما و تلویزیون داشتم این پیشنهادها را قبول نکردم.

با سیروس مقدم هم چند تجربه خوب کاری داشته اید.

به جرات می توانم ادعا کنم سیروس مقدم یکی از عالی ترین های تلویزیون است و استادانه کارگردانی می کند. آدم خوش رو، ملایم و مودبی هست. در بحث هدایت بازیگر چون مدیریت خوبی دارد همه بازیگران از او حرف شنوی دارند.

به کدام یک از نقش هایی که تا به حال بازی کرده اید علاقه بیشتری دارید؟

نقشم را در سریال بزنگاه که با حمید لولایی و علی صادقی همبازی بودم خیلی دوست دارم. در هوش سیاه هم نقشی متفاوت از یک صراف را بازی کردم. مسعود آب پرور هم استاد ساخت سریال های پلیسی ـ اتفاق ای و خوش ساخت است.

دوست دارید چه نقشی را که تا به حال بازی نکرده اید ایفا کنید؟

علاقه دارم نقش یک مدیر شرکت اکتیو، فعال و کاریزماتیک را بازی کنم که به نحو احسنت مدیریت مجموعه اش را انجام می دهد.

با چه کارگردانی که تا به حال کار نکرده اید دوست دارید همکاری کنید؟

با خیلی از بزرگان کارگردانی همکاری کرده ام، ولی دوست دارم در فیلمی جهت تهمینه میلانی بازی کنم. میلانی کارگردان خوش فکری است که در کارش جسارت دارد و به خوبی فیلم های اجتماعی می سازد.

بهترین بازیگری که روبه رویتان بازی کرده است؟

رضا عطاران، سوای تبحرش در کارگردانی، بازیگر تمام عیاری و درجه یک هم است و بده و بستان های بازیگری را رعایت می کند.

رضا عطاران من را کشف کرد

از روند بازیگری ام راضی هستم. من از ترش و شیرین کار جدی بازیگری ام را شروع کردم و به نوعی رضا عطاران من را کشف کرد. در ترش و شیرین نقش کارمند بانک را بازی کردم و تجربیات آموزنده ای را از حضور در این کار به دست آوردم. رضا عطاران با وجود این که یک صورت مطرح و آشنا شده است هست. در پشت صحنه بسیار متواضع و خاکی است و بارها در حین ناهار خوردن می نشست و با هم غذا می خوردیم و هیچ کبر و غروری در منش و رفتارش دیده نمی شود و این شاخصه های ارزشمند رفتاری باعث بزرگ تر شدنش شده است است.

بیشتر نقش های خوبم مربوط به حضورم در سریال های تلویزیونی است و از این بابت خوشحالم. لیکن تلویزیون رسانه فراگیری است و تمام مردم تلویزیون نگاه می کنند، ولی سینما خاص تر است و تعداد محدودی می روند بلیت تهیه می کنند و فیلم را در سینما می بینند. جهت من خوشحال کننده است در سریال ماه رمضانی بازی کنم که مردم بعد از یک روز روزه داری با دیدن سریال خستگی کار روزانه و روزه داری از تن ارزش خارج شود.

واژه های کلیدی: سعید آقاخانی | مهران مدیری | سیروس مقدم | رضا عطاران | تلویزیون | کارگردانی | سینمایی | بازیگری | کارگردان | تلویزیون | بازیگران

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.