Admin
خواب راحت مادرها در دوران بارداری
نظر دهید ۵ مهر ۱۳۹۶

آسوده بخواب فرشته مهربان خواب راحت مادرها در دوران بارداری یکی از نکاتی است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود. این یکی از جدی‌ترین مواردیست که باید در

خواب راحت مادرها در دوران بارداری

آسوده بخواب فرشته مهربان

خواب راحت مادرها در دوران بارداری یکی از نکاتی است که باید توجه خاص ای به آن شود. این یکی از جدی ترین مواردیست که باید در طول سفر ۹ ماهه رعایت کنید.

با این حال ما خوب می دانیم که با وجود یک کوچولوی پرجنب و جوش در شکم و تغییرات هورمونی سنگین ناشی از بارداری، شاید اختلالاتی در روند استراحت شما ایجاد شود. در این دوران گاهی سخت خوابتان می برد و حتی بعد از خوابیدن ممکن است چند بار در یک شب بیدار شوید. این ها بی نظمی های مرسوم در روال خواب شما در طول دوران بارداری است که جهت اکثر مادرها به وجود می آید. با این حال پمپرز توصیه هایی جهت بهتر شدن شرایط خواب شما در دوران بارداری دارد:

خواب راحت مادرها در دوران بارداری

فرم ایده ال خوابتان را پیدا کنید

بیشتر مامان های باردار، به خصوص در سه ماهه نهایی دوران حاملگی به دنبال پیدا کردن فرم مناسبی جهت راحت خوابیدن هستند. در این دوران امکان طاق باز یا دمر خوابیدن جهت شما وجود ندارد و عالی ترین حالت، خوابیدن شما به پهلوست. ولی جهت اینکه در این فرم راحت تر بخوابید می توانید با قرار دادن یک بالشت بین زانوهایتان، جهت حمایت از بخش های پایینی کمر کمک بگیرید. همچنین می توانید بالشت های مخصوص بارداری که به فرم بدن شما در می آیند را تهیه کنید. با توجه به شرایط بیولوژیکی شما، شاید قسمت خاصی از بدنتان در وقت خواب به حمایت نیاز داشته باشد. این بالشت ها قابل استفاده در فرم های مختلفی هستند و به خواب راحت شما کمک زیادی می کنند.

با این حال پزشکان اصراری به استفاده از فرم ثابتی جهت خواب ندارند و به شما توصیه می کنند در هر حالتی که احساس راحتی بیشتری می کنید بخوابید. به عنوان نمونه بعضی از مامان های باردار ترجیح می دهند دور و برشان را با تعداد زیادی بالشت پر کنند و به حالت لم داده استراحت کنند که ایرادی به این حالت وارد نیست..

آسوده بخواب فرشته مهربان خواب راحت مادرها در دوران بارداری یکی از نکاتی است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود. این یکی از جدی‌ترین مواردیست که باید در

تکرر ادرار مشکلی که خوابتان را بهم می زند

یکی از مرسوم ترین پرسشها در در طول دوران بارداری تکرر ادرار هست. در این دوران همزمان با بالا رفتن ماه های بارداری تان، تعداد دفعات نیاز شما به توالت رفتن هم زیاد می شود. این نیاز با زیاد کردن فشار به مثانه، که ناشی از بزرگ شدن رحم هست، شدت یافتن شده است و ممکن است در طول یک شب چندین بار جهت دستشویی رفتن از خواب بیدار شوید. اگر فکر می کنید جهت رهایی از مسئله ناچارید مصرف مایعات را کم کنید، سخت در اشتباهید آیا که مصرف مایعات و به خصوص آب از توصیه های ویژه، در دوران بارداری هست. با این حال توصیه ما به شما این است که نوشیدن مایعات در ساعات نزدیک به خواب را محدود کنید تا در وقت استراحت، نیاز کمتری به دستشویی رفتن داشته باشید.

جنب و جوش های شبانه کوچولو

معمولا مامان های باردار در اثر جنب و جوش های کوچولوی درون شکمشان در طول شب، چند بار بیدار می شوند. باید به شما بگوییم هیج راه فراری جهت مقابله با این مسئله وجود ندارد و این مسئله اتفاقا نشانه ای از سالم بودن نوزاد شماست..

اما فراموش نکنید او هم مثل شما وقت هایی جهت استراحت گزینش می کند و حرکاتش در ساعاتی از روز کمتر می شود. شما باید این وقت ها را در طول روز غنیمت بشمارید و هر وقت احساس کردید کوچولو آرام تر از وقت های دیگر است استراحتی هر چند کوتاه داشته باشید. فراموش نکنید حتی چرت های کوتاه وسط روز جهت سرحال نگه داشتن شما کافی است.

توصیه هایی جهت خواب آرام مامان های باردار

در اینجا توصیه هایی جهت راحت تر خوابیدن شما در طول شبانه روز داریم:

خواب راحت مادرها در دوران بارداری

  • مصرف کافئین در رژیم غذایی مادر را به کلی قطع کنید.
  • ورزش روزانه را فراموش نکنید. مطالعات ثابت کرده اند که ورزش منظم به بهتر خوابیدن در طول دوران بارداری کمک می کند. پیاده روی، انتخابی بی نظیر جهت زن های باردار است.
  • سعی کنید قبل از خواب، یک لیوان شیر گرم بنوشید.
  • از مصرف داروهای صنعتی و سنتی جهت کمک به خوابتان پرهیز کنید و هر لحظه پیش از هر نوع خود درمانی با دکتر متخصصتان مشورت کنید.

همچنین اگرعلاقه مند به خواندن توصیه های پمپرز در مورد رژیم غذایی دوران بارداری هستید مطالب مرتبط را در سایت مهم مطالعه کنید.

واژه های کلیدی: نوشیدن مایعات | رژیم غذایی | بارداری | استراحت | باردار | خوابیدن | بارداری | استراحت | بیدار | ادرار

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.