Admin
مهدی طارمی آقای گُل یا آقای دسته گل؟
نظر دهید ۱ مهر ۱۳۹۶

هنوز پرسپولیسی ها از عملکرد مهدی طارمی و موقعیت های عجیبی که برابر سپاهان در لیگ برتر هدر داد تا آنها با تساوی ۲-۲ اصفهان را ترک کنند اندوهگین

مهدی طارمی آقای گُل یا آقای دسته گل؟

هنوز پرسپولیسی ها از عملکرد مهدی طارمی و موقعیت های عجیبی که برابر سپاهان در لیگ برتر هدر داد تا آنها با تساوی ۲-۲ اصفهان را ترک کنند اندوهگین بودند که نیمه شب خبر رسید مهدی طارمی از ترکیه به قلب کلوب سرخ پوش تهرانی شلیک کرده است!

خبری که نیمه شب آخرین روز تابستان که جمعه است به کشور عزیزمان ایران برسد به اندازه کافی عجیب به نظر می رسد بخصوص اینکه در آن آمده باشد مهمترین مهاجم پرسپولیس در آستانه حساس ترین بازی این تیم در یک دهه اخیر ۴ ماه محروم شده است است!

خبر آنقدر همه را غافلگیر کرد که روزنامه هواداری کلوب حتی در تیتر شش کلمه ای خود اشتباه نگارشی داشت و دو بار از حرف اضافه «از» استفاده کرد: « دفاع از از حق پرسپولیس در فیفا»!

مهدی طارمی آقای گُل یا آقای دسته گل؟

فدراسیون فوتبال نیمه شب اعلام کرد که در تعطیلات هستیم و فردا تصویر العمل نشان می دهیم. کلوب اول تکذیب کرد، عده ای از هوداران به اینستاگرام وکیل طارمی حمله کردند و گفتند او در جریان انتقال ناکامش به ترکیه مسئول این خسارت است.

امروز اصل نامه منتشر شد و روزنامه نگاران ورزشی آن را حاوی این نکات کلیدی می دانند:
۱- ماجرای محرومیت پرسپولیس واقعی هست. طبق این نامه مهدی طارمی چهار ماه از تمام بازی های باشگاهی و ملی محروم می شود. کلوب پرسپولیس نیز دو پنجره نقل و انتقالات را از دست خواهد داد.

۲- فیفا تاکید کرده این حکم قطعی است و تجدیدنظری وجود ندارد ولی امکان شکایت به دادگاه عالی ورزش CAS، وجود دارد.

هنوز پرسپولیسی ها از عملکرد مهدی طارمی و موقعیت های عجیبی که برابر سپاهان در لیگ برتر هدر داد تا آنها با تساوی ۲-۲ اصفهان را ترک کنند اندوهگین

۳- مهدی طارمی مبلغ ۷۸۹ هزار یورو جریمه شده است هست. پرسپولیس و او باید ظرف سی روز این مبلغ را پرداخت کنند  در غیراین صورت با جریمه های بیشتری روبه رو می شود.

۴- نامه ای که در اختیار رسانه ها قرار داده شده است سربرگ و تاریخ ندارد. در واقع قسمت بالای نامه بریده شده است هست. آیا این نامه از چند هفته قبل به کلوب پرسپولیس رسیده و آنها تلاش کرده اند آن را پنهان کنند؟

این نخستین بار نیست که کلوب های ایرانی با شکایت هایی از این دست نقره داغ می شوند. هنوز این کلوب و هواداران آن از ماجرای مانوئل ژوزه کمر راست نکرده بودند که این موج کمرشکن تازه از راه رسید. ماجرایی که با سیستم مدیریتی «هواداران یاری کنید تا ما تیم داری کنیم» به نظر حل شد.

به نظر می رسد فیفا در دایره حقوقی اش بخشی را به کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است داده هست. به شکایت های رگباری بازیکنان و مربیانی که به کشور ما می آیند، قرارداد می بندند و بعضی از آنها حتی بدون انجام دادن یک بازی به کشورشان برمی گردند، شکایت می کنند و جریمه ارزش را می گیرند! پولی که البته از بیت المال هزینه می شود.

فارغ از اینکه سرانجام این پرونده چه خواهد شد، یک بار جهت هر لحظه باید کلوب های فوتبال در کشور عزیزمان ایران وظیفه ارزش را با نحوه ثبت قراردادها، استفاده از وکلای کارکُشته، شوخی نگرفتن تهدیدها و اخطارهای حقوقی و مسائلی از این دست روشن کنند. شما باور می کنید این اتفاق بیفتد و کلوب های ایرانی این کار را بکنند؟ نه! چون اینجا «نان» در روشنگری نیست، در ابهام است! در آب گل آلود، انگار ماهی ها را بهتر شکار می کنند!

واژه های کلیدی: روزنامه نگار | مهدی طارمی | پرسپولیس | هواداران | روزنامه | استفاده | پرسپولیس | هواداران | فوتبال | ایرانی | ترکیه

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.