Admin
عکس+ چال کندی ،گرداب فوت دره کول خرسان دزفول
نظر دهید ۳۱ تیر ۱۳۹۶

عصر پنجشنبه ۱۹ گردشگر جهت رفتینگ به رودخانه دز رفتند، ولی به علت نداشتن قایق مناسب، از تیوپ جهت این ورزش استفاده کردند. انها در گرداب فوت دره کول

عکس+ چال کندی ،گرداب فوت دره کول خرسان دزفول

عصر پنجشنبه ۱۹ گردشگر جهت رفتینگ به رودخانه دز رفتند، ولی به علت نداشتن قایق مناسب، از تیوپ جهت این ورزش استفاده کردند.

انها در گرداب فوت دره کول خرسان دزفول گیر کردند ۲ نفر کشته شدند، ۱۳ نفر نجات پیدا کردند و هنوز تعدادی مفقود هستند.
دره «کول خرسون»،یا «اشکفت زرده» دزفول دره ای شگفت در ۲۵ کیلومتری شهرستان دزفول و در بزرگراه این شهر به سمت شهیون نرسیده به بیشه بزان قرار دارد. در فصل گرم تابستان درون این دره می توانید دمای زیر ۲۰ درجه را تجربه کنید. جوشیدن چشمه های دیواره ای این دره به یک دره شگرف تبدیل نموده هست. این دره دارای آب دائمی، آبشار، ابچکان ، بیشه زار و انواع روییدنی های خاص منطقه می باشد.
کول در زبان محلی به معنی دره هست. مسیر ورودی دره پوشیده از درختان کنار یا سدر و نیز قسمتی پوشیده از نخل هست. با گذر از پستی و بلندی های بسیار وارد تنگه زیبای کول خرسون خواهید شد. دهانه تنگه مملو از برگ های زیبای پرسیاووشان هست. با برداشتن هر قدم جلوه های قشنگ و متفاوتی روبرویتان نمایان می شود. گاه تنگه آنقدر باریک می شد که فقط امکان عبور یک نفر را دارد. دیواره های دو طرف گاهی در بالای سر به هم می رسند و گاه فقط روزنه باریکی دیده می شود. این دره در نهایت به رودخانه دز منتهی می شود و از آنجا با شنا یا قایق می توان به خشکی رسید. کول خرسون جهت برنامه یک روزه و در فصل تابستان مناسب است.

واژه های کلیدی: کول خرسون | رودخانه | تابستان | دزفول | درختان | نداشتن قایق مناسب |

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.