Admin
اختلاف محسن تنابنده و مهران مدیری بر سر چه بود؟
, نظر دهید ۹ آذر ۱۳۹۴

اختلاف محسن تنابنده و مهران مدیری بر سر چه بود؟
همیشه همکاری غول های تلویزیون با یکدیگر و حضور سوپراستارها در کنار هم جذاب بوده. اگر این همکاری بین غول های طنز باشد که جذابیت و اهمیتش برای عامه مردم دو چندان هم می شود. درست مانند زمانی که جواد رضویان با مهران مدیری همکاری می کرد. این همکاری آنقدر جذاب بود و خوب جواب داد که همکاری دوباره آنها بعد از سال ها در سریال «در حاشیه» خبرساز شد و مثل بمب در رسانه ها صدا کرد.

سال گذشته خبر دیگری از این جنس، دل خیلی از هواداران و اهالی رسانه را خوش کرده بود. خبر اتفاقی که خیلی ها انتظارش را می کشیدند. باز هم یک طرف ماجرا «مهران مدیری» بود اما طرف دیگر این خبر جذاب، «محسن تنابنده» بود.

قرار بود این دو ستاره طنز تلویزیون در پروژه ای همبازی شوند اما حالا بعد از یک سال که از انتشار این خبر می گذرد، گویا اتفاقاتی خارج از چارچوب تلویزیون باعث شده این همکاری به سرانجامی نرسد و این غول های تلویزیونی دیگر کنار هم در یک قاب قرار نگیرند.

ماجرا چه بود؟

گفته می شود حسین هدایتی بیش از یک میلیارد تومان را در اختیار مدیری گذاشته بود تا بتواند فیلم کمدی به اسم «این بچه مال کیه؟» را بسازد؛ فیلمی به تهیه کنندگی محمد کمالی پور که احمد رفیع زاده، فیلمنامه اولیه آن را نوشت و خشایار الوند نیز آن را بازنویسی کرد.

گویا در همان زمان کمالی پور با بهروز افخمی هم به توافق رسید و به این کارگردان نیز چکی ۷۰۰ میلیون تومانی داد؛ چکی که شامل دستمزد کارگردان و تمام هزینه های تولید فیلم بود.

اما طبق خبری که آن روزها منتشر شد، ۵۰۰ میلیون تومان از پول حسین هدایتی به عنوان دستمزد در اختیار مهران مدیری و رقمی نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان هم در اختیار محسن تنابنده دیگر بازیگر فیلم قرار گرفت تا قرارهای دیگرشان را بی خیال شوند و با هم در یک فیلم سینمایی بازی کنند و رکوردهای فروش یکی یکی شکسته شود.

مهران مدیری با محبوبیت ذاتی اش و تنابنده با خلاقیت و طنازی بی نظیر نقی پایتخت، حتما ستون های سینما را می لرزاندند؛ فیلمی که قرار بود – حتی – پیش از جشنواره فیلم فجر روی پرده برود.

ماجرا چه شد؟

درست سه ماه بعد از آغاز پیش تولید بود که خبرهایی از اختلاف مالی بین کمالی نژاد و عوامل فیلم به ویژه مدیری و تنابنده منتشر شد. در همان زمان به علت این اختلافات پرداختیم. ماجرا از این قرار بود که مدیری بعد از مدتی و با مطرح شدن نام افخمی، سراغ پروژه دیگری رفت و از این کار انصراف داد اما چون طرف حساب او شخصی حسین هدایتی بود، در شرایطی که سخت درگیر یک پروژه ساختمانی در لواسان بود، بازپرداخت این دستمزد را به بعد موکول کرد هر چند در همان زمان هدایتی اعلام کرد که اختلاف مالی او با مدیری و تنابنده حل شده است اما خبرهای درگوشی، چیزی خلاف این را می گوید.

شنیده های ما حاکی از آن است که مبلغ رد و بدل شده برای این پروژه چیزی نزدیک به دو میلیارد تومان بوده و هدایتی توانسته با استفاده از روش های خاص خودش (!) به هر ضرب و زوری، این پول را از طرف حساب هایش پس بگیرد.

شنیده های ما دوباره می گوید که مدیری کل این پول را با هر ترتیبی برگردانده و حساب های مالی همه را با هدایتی تصفیه کرده است (حساب ها را صاف کرده و در نتیجه تصفیه درست است و نه تسویه!)

نتیجه چه می شود؟

حالا بعد از گذشت بیش از یک سال از آن ماجرا حسین هدایتی به طلبش رسیده و خوش و خرم به بقیه خبرسازی هایش ادامه می دهد اما این اختلافات مالی همچنان در بین خود گروه ادامه دارد؛ می گویند مدیری بابت ۵۰۰ میلیون تومانی که از جانب تنابنده به هدایتی پرداخت کرده، از او شکایت کرده است.

این در حالی است که ظاهرا هیچ سندی درباره پولی که ابتدا به تنابنده پرداخت شده، وجود ندارد. گویا تنابنده هم از اساس این رد و بدل شدن پول را منکر شده است.

حالا باید دید این اختلاف و شکایت به کجا کشیده می شود. آیا این ماجرا باعث می شود هیچ وقت نتوانیم مدیری و تنابنده را در یک قاب ببینیم؟ آیا ممکن است پس از حل این اختلاف بار دیگر همکاری این دو سوپراستار تیتر اخبار شود؟ ۵۰۰ میلیون پول کمی نیست و این دلخوری هم اتفاق کوچکی نیست!

سراغ خشایار الوند رفتیم که هم فیلم نامه نویس پروژه بوده و هم با هر دو غول این روزهای تلویزیون ما در ارتباط است. او از ماجرای به سرانجام نرسیدن پروژه گفت اما از شکایت مدیری اظهار بی اطلاعی کرد. هر چند که در طول مصاحبه متوجه می شوید که او از ماجرا چندان هم بی خبر نیست اما دلش نمی خواهد رسانه ای شود…

سرنوشت «این بچه مال کیه» چه شد؟

– فیلمنامه را تمام کردم و تحویل دادم اما ظاهرا به دلیل طولانی شدن

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.