Admin
ادامه جنایتهای داعش+خریدوفروش زنان ودختران توسط داعش+عکس
نظر دهید ۱۲ اسفند ۱۳۹۴

مشرقی ها: از زمان آغاز شکل‌گیری و سپس پیشروی گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، مشخص بود ‌این گروه با کارهای خود نه تنها تهدید‌ امنیتی ‌علیه دولت‌های منطقه به وجود آورده، بلکه جنایاتش به زودی شکل یک فاجعه انسانی ‌به خود خواهد گرفت. اکنون گزارش جدیدی که از سوی سازمان ملل منتشر شده، از ابعاد جدیدی از جنایات این گروه علیه زنان و کودکان ایزدی و مسیحی پرده برمی‌دارد.

به گزارش مشرقی ها، نشریه فارن پالسی، گزارشی منتشر کرده که به تازگی از سوی سازمان ملل تهیه شده و در آن، اقدامات اخیر گروه تروریستی داعش علیه قومیت‌های مختلف در عراق و سوریه ‌بررسی شده است.

در مطلبی که این نشریه منتشر کرده، آمده است: در اوایل ماه اوت، تروریست‌های گروه داعش به یک روستای کوچک ایزدی نشین در منطقه «سنجار» عراق حمله کرده و پس از تصرف این روستا‌، زنان آن را به زندان بادوش در موصل منتقل کردند. صد‌ها زن و دختر دیگر نیز به یک مقر نظامی این گروه در تل عفر در استان نینوا برده شدند. در این منطقه، گروهی متشکل از ۱۵۰ زن و همچنین دختر مجرد که بیشترشان ایزدی یا مسیحی بودند، انتخاب شده و به سوریه فرستاده شدند تا یا به عنوان «هدیه» در اختیار تروریست‌ها قرار گرفته و یا به عنوان برده جنسی فروخته شوند. این مطالب، بخشی از گزارشی است که روز گذشته دفتر حقوق بشر سازمان ملل در عراق منتشر کرده است.

این گزارش ۲۶ صفحه‌ای که بازه زمانی ششم ژوئیه تا دهم سپتامبر را دربر می‌گیرد، مفصل‌ترین گزارشی است که تاکنون درباره جنایات داعش منتشر شده و از به بردگی گرفتن گسترده زنان و دختران توسط این گروه حکایت دارد. این گزارش توسط کار‌شناسان سازمان ملل و از طریق مصاحبه با شاهدانی عینی تهیه شده که توانسته‌اند از مناطق تحت سلطه داعش بگریزند.

بر پایه این گزارش‌ تا پایان ماه اوت، ۲۵۰۰ تن از مردم مناطق شمالی عراق در سنجار، تل عفر، نینوا و شیرخان توسط داعش ربوده شده‌اند که بیشتر آن‌ها را زنان و دختران تشکیل می‌دهند.

شاهدان عینی می‌گویند، تروریست‌های داعش پس از به اسارت گرفتن این افراد، دختران و پسران کم سن و سال را مورد تجاوز جنسی قرار داده‌اند. از سوی دیگر، کسانی که از همراهی با داعش سر باز بزنند، خطر اعدام را به جان می‌خرند.

بر پایه این گزارش، زنان و کودکانی که از پیوستن به داعش سر باز می‌زنند، یا در اختیار اعضای گروه قرار داده شده و یا به دیگر مناطق قاچاق می‌شوند و در موصل عراق یا رقه سوریه به فروش می‌رسند. به زنان مزدوجی هم که پیوستن به گروه را می‌پذیرند، گفته می‌شود که ازدواج‌های سابق آن‌ها دیگر رسمیت ندارد و آن‌ها، به همراه دختران ازدواج نکرده، باید به عقد اعضای داعش دربیایند.

در منطقه «القدس» در موصل، بازاری برای فروش زنان توسط داعش ایجاد شده است. در این بازار، روی

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.