Admin
افزایش و تقویت بودجه نظامی امریکا برای مقابله با ایران و کره شمالی/احساس خطر دولت آمریکا
نظر دهید ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ “مک تورنبری”، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، مدعی شد این کشور باید بودجه دفاعی را برای توسعه پدافند موشکی افزایش دهد تا به این ترتیب قادر به مقابله با تهدیدات از جانب ایران و کره شمالی باشد.

سخنان تورنبری در شرایطی مطرح می‌شود که آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به دلیل انجام آزمایش موشکی وضع کرده است. واشنگتن همچنین نگران است کره شمالی نیز آماده انجام یک آزمایش موشک بالستیک در آینده نزدیک باشد.

“دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا، در جریان مبارزات انتخاباتی گفته بود دلیلی برای افزایش بودجه نظامی آمریکا و صرف میلیون‌ها دلار برای حفاظت از متحدانی مانند ژاپن و کره جنوبی وجود ندارد. “تورنبری” با تاکید بر لزوم توسعه سامانه‌های موشکی واشنگتن، امیدوار است ترامپ را از این تصمیم منصرف سازد.

تورنبری در این باره گفت: اگر به آنچه در جهان پیرامون ما رخ می‌دهد نگاه کنید، به ویژه درباره ایران و کره شمالی، به لزوم افزایش سامانه‌های موشکی پی خواهید برد. در هر دو زمینه به روز رسانی فناوری‌های موشکی و افزایش تعداد پدافندها نیازمند دریافت بودجه بیشتری هستیم. برخی در جهان در حال ساخت موشک‌هایی هستند که مقابله با آنها دشوارتر شده است.

“جیمز متیس”، وزیر دفاع آمریکا، در سفر هفته گذشته به کره جنوبی اظهار داشت واشنگتن و سئول شانه به شانه یکدیگر مقابل تهدیدات از جانب کره شمالی می‌ایستند.

آمریکا و کره جنوبی توافق کردند تا پیش از پایان سال ۲۰۱۷ سامانه دفاع موشکی پیشرفته‌ای به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار در کره جنوبی مستقر کنند.

تورنبری ابراز امیدواری کرد باتوجه به اینکه اکثریت کرسی‌های کنگره در اختیار نمایندگان جمهوری‌خواه است، سخت‌گیری‌ها در ارتباط با محدود کردن بودجه موشکی آمریکا نیز خاتمه یابد و نمایندگان جمهوری‌خواه که قدرت را در کاخ سفید نیز در اختیار دارند به افزایش بودجه دفاع موشکی رای دهند.

دولت ترامپ در هفته‌های آتی درخواست برای افزایش بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۱۷ را به کنگره ارسال خواهد کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.