Admin
وقتی ریل‌ها از بزرگراه عقب می‌مانند ، لزوم توجه مضاعف به حمل و نقل ریلی در مبادلات تجاری
نظر دهید ۲۵ تیر ۱۳۹۶

یکی از وقت های خاص در حوزه حمل و نقل به محورها و خطوط ریلی کشور معطوف می شود، مولفه ای که می تواند روند حصول موفقیت های اقتصادی،تجاری و صادراتی کشور را در ابعاد گوناگون تسهیل نماید.

وقتی ریل‌ها از بزرگراه عقب می‌مانند ، لزوم توجه مضاعف به حمل و نقل ریلی در مبادلات تجاری

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازیگروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، علیرغم اهمیت بسیار برجسته و قابل توجه حمل و نقل ریلی در کشور،کم نیستند افراد،گروه ها و خانوارهایی که رغبت و میل به چندانی به استفاده از آن نشان نمی دهند.

به واقع،حمل و نقل ریلی یکی از ایمن ترین و قابل اطمینان ترین مسیرها و ظرفیت های موجود در این عرصه به شمار می رود که در مقایسه با دیگر بخش های فعال و خدمات رسان در حوزه حمل و نقل ،از حیث هزینه، مقرون به صرفه نیز می باشد.

با نیم نگاهی به کشورهای توسعه یافته،به این واقعیت پی خواهیم برد که میزان استقبال عموم مردم از خدمات ریلیِ بین شهری به مراتب زیاد از جامعه کشور عزیزمان ایران است و جز در ارتباط با متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران که عموم مردم از آن استفاده می کنند ( و به نوعی می توان آن را ناوگان ریلیِ درون شهری نام نهاد) در طول سال،ضریب تقاضای استفاده از حمل و نقل ریلی ، در مقایسهِ با حمل و نقل بزرگراه ای و هوایی کمتر می باشد.

وقتی ریل‌ها از بزرگراه عقب می‌مانند ، لزوم توجه مضاعف به حمل و نقل ریلی در مبادلات تجاری

به واقع،در ارتباط با توسعه راه ها نیز،حمل و نقل ریلی از بزرگراه ای عقب مانده و با وجود اقداماتی که در طول سالیان اخیر جهت توسعه خطوط آهن،تعریف،عملیاتی و اجرایی شده،لذا همچنان با نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم.

یکی از عرصه های مهم و قابل توجه در عرصه حمل و نقل ریلی،به ناوگان فعال در این حوزه در خطوط و محوری فرا مرزیِ کشور معطوف می شود که به نوعی می توان از آن تحت عنوان ترانزیت یاد نمود.

مسعود شاهمرادی،کارشناس حمل و نقل در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی،با اشاره به تلاش جهت توسعه حمل و نقل ریلی و ارتقای کمی و کیفی خطوط راه آهن،اظهار داشت:در عرصه بین المللی،خطوط راه آهن کشور،با بعضی از حلقه های مفقوده ترانزیتی و ارتباطی با کشورهای همسایه مواجه است که در جهت اصلاح آن،طرح ها و پروژه هایی همچون اتصال به کشور ترکمنستان از طریق مرز سرخس،مرز رازی به ترکیه و میرجاوه به پاکستان تعریف و در دستور کار قرار داده شد که در نوع خود کارها مثبت و سازنده ای به شمار می رود.

وی افزود:آنچنان که در اخبار و گزارش های رسانه ها منعکس شده،مقرر است توسعه راه های ریلی به کشور افغانستان،عراق و آذربایجان نیز استمرار یابد که قطعا با حصول پیشرفت مضاعف در عرصه های اشاره شده است قادر خواهیم بود در بخش صادرات محصولات و تولیدات داخلی کشور عزیزمان ایران به کشورهای مذکور نیز از این ظرفیت خاص بهره گیری موثری نماییم.

یکی از وقت های خاص در حوزه حمل و نقل به محورها و خطوط ریلی کشور معطوف می شود، مولفه ای که می تواند روند حصول موفقیت های اقتصادی،تجاری و صادراتی کشور را در ابعاد گوناگون تسهیل نماید.

شاهمرادی عنوان کرد:با همه این اوصاف،موقعیت جغرافیایی و منطقه ای کشور عزیزمان ایران و قرار گرفتن در میان دو قاره اروپا و آسیا،از ظرفیت هایی است که نمی توان آن را نادیده گرفت و قطعا با تمرکز و توجه و تخصیص داده شده است اعتبارات هر چه زیاد به طرح ها و پروژه های مرتبط با توسعه ترانزیت ریلی،قادر خواهیم بود در بخش های اقتصادی به دستاوردهای شایسته تری نائل شویم.

کارشناس حمل و نقل گفت:به واقع با ارتقای زیرساخت ها،امکانات و تجهیزات در کریدورهای شمالی و جنوبی کشور،میزان هزینه حمل و نقل و ترانزیت،حداقل تا ۲۵ درصد کم کردن خواهد یافت.

وی افزود:در ارتباط با مدیریت وقت و تسریع فرآیند و روند صادرات و پیمایش مسیر نیز،برآوردهای انجام شده است حاکی از تسریع ۳۵ درصدی وقت ارسال و ترانزیت کالاها در مقایسه با راه ها و مسیرهای دریایی می باشد.

شاهمرادی عنوان کرد:متاسفانه سهم راه آهن کشور عزیزمان ایران در ترانزیتِ بارِ کشور بسیار ناچیز و ضعیف است در صورتی که در بخش بزرگراه ای و در ترانزیت کالا ، محورهای مذبور به مراتب نیرومند تر از خطوط ریلی ایفای نقش می کنند که هزینه ها،مخاطرات و خسارات زیست محیطی آن نیز از ترانزیتِ ریلی زیاد می باشد.

ضرورت تقویت و جذب هر چه زیاد سرمایه گذار ها در حوزه ترانزیت ریلی

علی اصغر کاوه نژاد،کارشناس حمل و نقل در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی،با اشاره به لزوم تقویت و ارتقای ضریب جذب سرمایه گذاری ها در طرح ها و پروژه های ریلی و ترانزیتی عنوان کرد:بطور یقین در صورت حصول هر چه مطلوب تر این امر،امکان توسعه شبکه ریلی ترانزیتی با راه های ریلی کشورهای همسایه به نحو شایسته تری فراهم خواهد شد.

وی افزود:اتصال و تعامل و ارتباط خطوط ریلی با بنادر و راه ها و محورهای بزرگراه ای،بخصوص در گلوگاه هایی که مبادلات و مراسلات اقلام،کالاها و محصولات تجاری از ضریب بالایی برخوردار است ، ضرورتی به شمار می رود که باید جهت تحقق آن جدی تر و هدفمند تر از گذشته اقدام نمود.

وقتی ریل‌ها از بزرگراه عقب می‌مانند ، لزوم توجه مضاعف به حمل و نقل ریلی در مبادلات تجاری

کاوه نژاد عنوان کرد:به واقع،یکی از مولفه های اساسی در توسعه و تقویت ترانزیت ریلی به ارتقای تجهیزاتیِ ناوگان ریلی و ارتباط موثر و کارآمد میان مسیرها و گلوگاه های ترانزیتی و پیوند مسیرهای دریایی،جاده ای و ریلی،معطوف می شود.

کارشناس حمل و نقل در خاتمه یادآور شد:اساس ترانزیت ریلی،حامل و حاوی توفیق های و دستاورد های بسیاری در بخش های حمل و نقل ، اقتصاد،تجارت و بازرگانی است و این اهمیت با در نظر گرفتن موقعیت استراتژیک و جغرافیایی خاص کشور عزیزمان ایران در غرب آسیا و منطقه خاورمیانه،دو چندان می شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: شهرسازی | بزرگراه | استفاده | ارتباط | پروژه | ایران | اخبار اقتصادی | ناوگان ریلی

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.