Admin
مال باختگان پدیده دست به دامان سازمان ملل شدند!
, نظر دهید ۵ خرداد ۱۳۹۵

در روزهایی که مسئولین هئیت مدیره جدید پدیده و مسئولین کشوری حتی نمایندگان مجلس وعده و نظریه های های خود را در خصوص بدهی های شرکت پدیده اعلام کرده اند اما برخی از سهامداران ناراضی به صفحه سازمان ملل پناه برده اند.

در برخی از این دلنوشته ها زبان فارسی و انگلیسی به چشم می خود که با سبکی ناشیانه آبروی خود را از سازمان ملل طلب می کنند و این جای تعجب دارد.

گفتنی است خرید و فروش سهام با فرایند قانونی و نظام مالی ایران آغاز نشده بود و پس از مدتی با بررسی های های قانونی به وضعیت کنونی دچار شده است و هیچ یک از مقام های رسیم اقدام راهگشای کوتاه مدتی را اعلام نکرده اند.

طبق شنیده ها برخی واسطه های سهام پدیده هم اکنون بیشترین طلب کاری ها را دارند و شدت اعتراضات با افزایش رکود بازار و مسکن به اوج رسیده است.

هنوز واکنش رسمی از هیئت مدیره به این اقدام در فضای مجازی برای مشکلات در فضای واقعی منتشر نشده است ، احتمالا مسئولین یا این اقدام را نادیده و یا کم اهمیت شمرده اند.

عبدالرضا رحمانی فضلی در صفحه اینستاگرام خود از تشکیل کارگروه پیگیری موضوع تخلف پدیده شاندیز و صیانت از حقوق مردم و بیت‌المال خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،وزیر کشور در صفحه اینستاگرام خود آورده است:

سلام قولا من رب رحیم

جلسه دیگری باحضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مربوط درباره پدیده شاندیز تشکیل شد.

جای تعجب و شگفتی است که چگونه اتفاق پدیده شاندیز با اشکالات و تخلفات بسیار فاحش و بی شماری مانند تملک،تغییرکاربری،جوازات،تصرفات،نحوه فروش سهام شرکت،هویت سهامی خاص از یک سو و از طرفی دیگر در نظر نگرفتن مسائل زیست محیطی،حریم رودخانه،ساختار شهر شاندیز و ارتباطات جاده ای در کنار چشم تمام مسئولان مربوطه اتفاق بیفتد و در سطحی گسترده صداو سیما در کنار رسانه ها تبلیغ کنند و کمترین اقدام عملی در جهت برخورد قانونی موثر صورت نگرفته باشد!!

مردم عزیزمان تنها به خاطر اعتماد،فقدان اطلاعات جامع و عدم امکان بررسی دقیق با خرید سهام در این پروژه مشارکت کرده و نهایتا نگران سرمایه خود هستند و البته که حق هم دارند.

دولت با همکاری قوه قضائیه تلاش دارد با رسیدگی به تخلفات و برخورد با مجرمان، حق مردم و بیت المال را تامین نماید.

لذا با هماهنگی وزارت کشور کارگروه پیگیری موضوع تشکیل شده و با بررسی های انجام گرفته موارد تخلف و ادعاها شناسایی شده است که امیدواریم با همکاری مسئولان پروژه و پیگیری دستگاه های اجرایی به خصوص قوه قضائیه در مدت زمان مشخص تعیین تکلیف و این مشکل حل شود و بی شک آنچه اولویت دارد صیانت از حقوق سهامداران می باشد که همه در این باره متفق القول هستند.

لذا انتظار است مردم عزیز برای هرگونه مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری دقت لازم و تحقیق مناسب را انجام دهند. زیرا این اولین و آخرین مورد نبوده و نخواهد بود و موارد متعددی در این سالهای اخیر اتفاق افتاده و شاید هم دوباره تکرار شود.

دستگاه های اجرایی مربوط نیز در نظارت دقیق و اطلاع رسانی روشن و شفاف و برخورد قاطع قانونی با این تخلفات باید مراقبت لازم را داشته باشند.امید دارم با استعانت از خداوند متعال و پیگیری جدی، این مشکل هم حل شود و با متخلفان در هر جایگاه و موقعیتی که هستند اعم از قاصر و مقصر برخورد جدی شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.