Admin
پرداخت ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال زایی
نظر دهید ۱۵ مهر ۱۳۹۶

رییس بنیاد مستضعفان گفت: تاکنون به ۵۷۰ طرح اشتغالزایی ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است است.

پرداخت 270 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال زایی

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان حمد سعیدی کیا در چهارمین همایش ملی روز دِه با بیان اینکه توانمند سازی نیروی انسانی در روستاها و ایجاد بستر امن و مناسب در این مناطق می تواند بسیاری از پرسشها مملکت را برطرف کند و در این چارچوب بنیاد مستضعفان با ارائه تسهیلات مناسب تلاش کرده است.

وی گفت: هم اکنون جهت هر استان ۲۰ میلیارد تومان در سال و جهت هر طرح ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که ارائه این نوع تسهیلات سه پیش شرط توجیه اقتصادی، ارائه تسهیلات مورد نیاز و پایش انجام طرح دارد.

وی توضیح داد: گردشگری ، کشاورزی، دامداری و حتی صنعتی زمینه های طرح های اشتغالزایی هستند که با ارائه تسهیلات حمایت می شود.

پرداخت ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال زایی

وی با اشاره به اجرای طرح ارائه تسهیلات از سال گذشته افزود: بنیاد مستضعفان هزار و چهارصد میلیارد وام جهت این نوع طرح ها در نظر گرفته و از سال گذشته تا کنون ۸۵۰ طرح مصوب شده است که به ۵۶۰ طرح تاکنون ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است است.

وی یاد آور شد: از تمام فعالان اقتصادی و صاحبان طرح های اشتغالزایی دعوت می کنیم با ارائه طرح های خود از تسهیلات بنیاد مستصعفان بهره مند شوند.

سعیدی کیا تصریح کرد: ما قصد داریم در پنج سال آینده از ۶ هزار طرح اشتغالزایی حمایت مالی کنیم و جهت آن نیز توان مالی مورد نیاز را در نظر گرفتیم.

رئیس بنیاد مستضعفان به طرح های مورد حمایت در مناطق شمالی اشاره کرد و گفت: تنها در زمینه تولید ماهی های خاویاری جهت جلوگیری از انقراض اینگونه آبزیان ،صد طرح ارائه شده است که ما تاکنون ۱۱ طرح را تصویب کرده ایم و تسهیلات مورد نیاز به آنها ارائه شده است و امیدواریم تا سه سال آینده به این ۱۰۰ طرح تسهیلات مورد نیاز را ارائه کنیم.

رییس بنیاد مستضعفان گفت: تاکنون به ۵۷۰ طرح اشتغالزایی ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است است.

سعیدی کیا با اشاره به سایر کارها این بنیاد گفت: همه خانواده هایی که دارای دو معلول به اوج هستند تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار می گیرند و تا کنون ۱۱ هزار و ۳۰۰ خانواده در این چارچوب از حمایت های بنیاد بهره مند شده است اند.

وی گفت: در مواقع سیل و زلزله سیمان مورد نیاز جهت بازسای مسکن روستایی به صورت رایگان ازجانب بنیاد تامین می شود که محور تمام آنها مردم هستند.

** کارهای عمرانی را نیمه کاره رها نکنیم

عبارات مهم : مادران باردار – ارائه طرح
رئیس بنیاد مستضعفان یاد آور شد: باید برای اجرای طرح های روستایی وقت بندی درست ، برنامه مورد نیاز داشته باشیم و کار را نیمه کار رها نکنیم.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به تشکیل صندوقی در روستای قلعه گنج با پول مردم (از پنج تا ۲۰ هزار تومان) و گفت: بنیاد علوی نیز به همین میزان وجه در صندوق قرار داده که جهت اشتغال به مردم وام داده می شود.

وی با اشاره به اینکه در قلعه گنج ، کار جهت مردم و به وسیله مردم انجام می شود، افزود: حدود ۲میلیارد تومان از سوی مردم و ۱/۶ میلیارد تومان از سوی بنیاد علوی در صندوق جمع آوری و به ۴ هزارو ۳۰۰ نفر از مردم این محل، وام داده شده است است.

سعیدی کیا همچنین به طرح های متفاوت بنیاد مستضعفان در حوزه های بهداشت و سلامت اشاره کرد و گفت: تمام مادران بارداری که در روستاها با تغذیه نامناسب روبه رو هستند تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفته که امسال این افراد به ۷۰ هزار نفر رسیده اند ما با کمک بنیاد علوی و وزارت بهداشت سبد کالا در اختیار این مادران قرار می دهیم که آثار مثبتی بر رشد نوزدان داشته است.

پرداخت ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال زایی

وی بیان کرد: صد هزار دانش آموز تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفته اند و در حوزه دانشجویی نیز هشت هزار نفر از خدمات بنیاد استفاده می کنند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مادران باردار | ارائه طرح | خانواده | تسهیلات | اقتصادی | اشتغال | تسهیلات | توسعه روستا

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.