Admin
تشییع هنرمند سینما وتلویزیون حسن جوهر چی از خانه سینما
نظر دهید ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

تشییع هنرمند سینما وتلویزیون حسن جوهر چی از خانه سینما

حسن جوهرچی در ساعت ۵ بامداد روز جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ پس از تحمل عارضه کبدی و عفونت ریوی و کلیوی به علت ایست قلبی در سن ۴۸ سالگی درگذشت.

پرستار بیمارستان امام خمینی توضیحاتی در خصوص بیماری آقای جوهرچی داده‌اند که وی دچار عفونت ریوی و فشار خون پایین بوده است و این مشکل یک سال پیش تشخیص داده شده بود به خاطر آن دارو استفاده می‌کردند و عفونت باید تحت کنترل درمی‌آمد و از ۲ ماه قبل آماده دریافت پیوند کبد شده بود، و به دلیل عفونت ریوی فوت شدند

جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در یک خانواده اردبیلی در تهران متولد و لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد. بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» شروع کرد.  اما با بازی در سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۳ به شهرت رسید.حسن جوهرچی در بیش از ۳۰ اثر هنری نقش ایفا کرده بود. وی در ماه رمضان سال ۱۳۸۹، مجری برنامه ماه عسل بود.همسر او مهناز بیات، چهره‌پرداز است.

امروز در خانه سینما جمع زیادی از هنرمندان سینما و تلویزیون و البته علاقه‌مندان به این هنرمند فقید، دور هم آمدند تا برای آخرین بار با او خداحافظی و پیکر او را به خانه ابدی بدرقه کنند.آغاز مراسم با روضه‌خوانی داوود حدادی همراه بود.از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم می‌توان به کوروش سلیمانی، لعیا زنگنه، حسن پورشیرازی، رضا ناجی، جواد افشار، همایون اسعدیان، منوچهر شاهسواری، امین تارخ، پژمان بازغی، کامران ملکی، حبیب دهقان نسب و … اشاره کرد.

امین تارخ در این مراسم اظهار داشت:هر وقت عزیزی را از دست می‌دهیم، بخشی از وجودمان را از دست می‌دهیم و در سال ۹۵ ما تکه‌های بسیاری از وجودمان را از دست دادیم؛ از عباس کیارستمی گرفته تا امروز که در غم فقدان حسن جوهرچی نشسته‌ایم تارخ در ادامه از شهدای پلاسکو یاد کرد.

منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما، هم با ابراز تاسف گفت:  ما در این حیاط خیلی مراسم تشییع برگزار کردیم و من شرمنده همسایه‌های خانه سینما هستم که هر بار با فضای غمباری مواجه می‌شوند.

اکبر جوهرچی برادر ان هنرمند از حضور مردم تشکر کرد و گفت:حسن هیئتی بود خیلی زود بود که از بین ما برود.

علی جوهرچی فرزند زنده‌یاد سینما و تلوزیون امروز یک بازیگر را از دست داد اما من پدرم را از دست دادم، پدر برای من یک الگو بود، نه برای من که برای همه دانشجویان  هنر.

در پایان تشییع هنرمند سینما وتلویزیون حسن جوهر چی از خانه سینما به سمت قطعه هنرمندان در روز ۱۷ بهمن سال ۱۳۹۵ انجام شد.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.