Admin
باز هم خودکشی
, نظر دهید ۶ خرداد ۱۳۹۵

محمد و علی غافلی دو دامدار شهرستان فردوس پس از مشاهده علائم سرماخوردگی و سرفه در دام‌های خود به دامپزشکی مراجعه و دامپزشک نیز داروی «فلورفنیکل» را برای درمان مشکل تنفسی دام‌های این دامدار تجویز کرد.

محمد غافلی وقتی برای خرید دارو به داروخانه دامپزشکی شهرستان فردوس مراجعه کرد پس از مشورت با دامپزشک این داروخانه تصمیم گرفت دارویی بهتر و قوی‌تر و البته گران‌تر تهیه کند.

وی پس از مراجعه به دامداری خود، بدون توجه به میزان دوز دارو اقدام به تزریق آن کرد که در روز نخست اتفاقی برای هیچ یک از ۶۵۰ راس دام این دو برادر نیفتاد ولی تاکنون بیش از ۱۰۰ راس دام این دو دامدار بر اثر مسمومیت دارویی و مصرف بیشتر از حد مجاز دارو تلف شدند.

 

 

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس نیز با تایید تلفات دامی این دو دامدار پس از مصرف دارو، گفت: از دام‌های تلف شده نمونه‌برداری لازم صورت گرفته و به مرکز استان ارسال شده است تا علت اصلی موضوع مشخص شود.

محمد ذوالفقاری افزود: میزان مصرف دارو در دامداری‌ها باید با مشورت دامپزشک انجام شود تا مصرف دارو به موقع و با دوز مشخصی صورت گیرد و دام با مشکل مواجه نشود.

دام‌های این دو دامدار هیچ یک بیمه نبوده و تاکنون خسارت بیش ازهشت میلیون تومانی از محل تلفات دامی متحمل شده‌اند که البته با وجود تزریق پاد زهر مرگ و میر دام‌ها همچنان ادامه دارد.

محمد غافلی درگفتگو با فردوس برین از جزئیات جدیدی از ماجرا خبر داد وگفت: به علت خشکسالی های چندین ساله در این شهرستان تنها ترین راه معیشتم دامداری بوده است که متاسفانه با توجه به خسارت زیاد تصمیم گرفتم به فرمانداری بروم وشکایتم را به فرمانداری بگویم که در همان ابتدا کارمندان با بی تفاوتی در خواستم را رد کردند و حتی ماشین من را هم به بیرون فرمانداری منتقل کردند.

خبرنگار ما علت این ماجرا را از فرمانداری جویا شد که آن ها این قضیه را تکذیب کردند وگفتند که هیچ گونه بی احترامی نسبت این دامدار انجام نگرفته است.

اما صبح امروز شاهد ماجرایی  تلخ در مقابل فرمانداری فردوس بودیم ، محمد غافلی که طی این دو روزتلاش های خود را پس از مراجعه به فرمانداری ، دامپزشکی وجهاد کشاورزی فردوس  بی نتیجه دید چرا که اقدام های صورت گرفته  از طرف این نهاد ها نتیجه چندانی را در بر نداشت، وی باریختن نفت بر روی خود در داخل صحن فرمانداری قصد خودکشی داشت که نگهبان فرمانداری بلافاصله مانع این کار شد.

شنیده ها حاکی از این است که پس ازاین اتفاق محمد غافلی به اتاق فرماندار رفت و و پس از گفتگو با رئیس دامپزشکی و فرماندار قرار شد که با اعزام اکیپ پزشکی اداره کل دامپزشکی موضوع بررسی شود .

فرماندار فردوس در گفتگو با فردوس برین از تشکیل کارگروه جهت بررسی خبر داد وگفت: با تشکیل این کارگروه اکیپ پزشکی اداره کل دامپزشکی استان پس ازحضور درشهرستان اقدام به نمونه برداری کردند وقرار است این نمونه ها به تهران ارسال شود.

وی در ادامه تاکید کرد: پس ازدریافت نتایج آزمایش از سوی اداره کل دامپزشکی  در صورت تخلف با متخلفین برخورد شدیدی صورت خواهد گرفت که در هرصورت از دامدار حمایت خواهد شد.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.