Admin
قاتل بروس لی+ عکس و فیلم بروسلی
, نظر دهید ۹ آذر ۱۳۹۴

چند سال قبل که استاد جی هان جی به ایران سفر کرد در یک محفل خصوصی در مورد مرگ بروس لی چنین گفت:
بروس لی یکی از شاگردان با استعداد من بود وی به دلیل چهره ی جذابی که داشت و مهارتش در کونگ فو از شهرت بالایی برخوردار بود و البته وی فقط در رشته کونگ فو فعالیت نمی کردبلکه فنون شین مو هاپکیدو را از من آموخت.
وی در فیلم بازی با مرگ از من خواست که به عنوان استادش در فیلم بازی کنم و در آن زمان من کمربند طلایی داشتم و بالاترین رده در رشته دفاع شخصی و شین مو هاپکیدو محسوب میشد و من به نوعی استاد دفاع شخصی بروسلی بودم.
بروس لی (لی جان فان )هر روز محبوب تر و محبوب تر شد و پس از اینکه وی جان خود را از دست داد شوک عجیبی برای همه ما بود شایعاتی از قبیل اینکه وی در صحنه فیلمبرداری یک فیلم، با فشنگ واقعی مورد هدف قرار گرفته و خیلی شایعات دیگر در این باره بود…
اما تا جایی که من اطلاع دارم یکی دو روز قبل از صحنه فیلمبرداری یکی از نور افکن های سالن به یکباره از سقف جدا می شود و به سر بروس برخورد می کند و پس از آن حدود دو روز بعد بود که بروس جان خود را از دست داد و بسیاری معتقدند وی در اثر آن ضربه جان خود را از دست داده است و این اتفاق در هنگ کنک رخ داد.

بروس لی بنانگذار سبک جیت کاندو نیز بود .
بروس لی در ۲۷ نوامبر سال ۱۹۴۰ ساعت اژدها بین ساعت ۷ تا ۹ صبح در سال اژدها طبق تقویم طالع‌بینی چینی در یک بیمارستان چینی در محله چینی‌های سانفرانسیسکو به دنیا آمد.
پدرش لی هو چون (Lee Hoi-Chuen) (李海泉) چینی بود. مادر کاتولیکش گریس هو یک چینی آلمانی تبار بود. وقتی بروس لی سه ماه داشت والدینش به هنگ کنگ برگشتند .

نام کوچک کانتونی بروس لی، جان فان (Jun Fan) بود. وقتی بروس لی متولد شد، نام انگلیسی بروس (Bruce) به نظر می‌رسد توسط پزشک یا پرستار بیمارستان، دکتر ماری گلاور برروی بروس لی گذاشته شد. اگرچه خانم لی در بدایت امر چندان به فکر گذاشتن اسم انگلیسی روی نوزادش نبود ولی این نام را متناسب انگاشت و با نام دکتر گلاور موافقت کرد.[به هر حال نام انگلیسی او هرگز به همراه نام فامیلی او استفاده نشد تا این که در یک دبستان که یکی از بخش‌های کالج لاسال(یک دبیرستان در هنگ کنگ) بود در ۱۰ یا ۱۲ سالگی ثبت نام کرد و بعداً در دبستانی دیگر. (کالج فرانسیس خاویر در کولون) که در آنجا لی به نمایندگی تیم بوکس در مسابقات بین مدارس برگزیده می‌شود.

پدر بروس لی هوی چون یک ستاره مشهور اپرای کانتون بود. لذا بروس لی از طریق پدرش وارد سینما شد و وقتی کودک بود در چند فیلم سیاه و سفید کوتاه بازی کرد. لی اولین نقشش را به عنوان نوزاد در کالسکه بازی کرد. وقتی که او ۱۸ سال داشت ۱۲ فیلم بازی کرده بود.
در ۱۹۵۹–۱۹۶۴ در ایالات متحده بروس لی سودای بازی کردن در فیلمها را از سر به در کرده و هنرهای رزمی را پی گیری کرد.
اولین آشنایی بروس با هنرهای رزمی توسط پدرش – لی هوی چون- صورت گرفت. او در ابتدا مهارتهای پایه‌ای در سبک تای چی را از پدرش فرا گرفت.سی فوی بروس لی یعنی استاد بزرگ وینگ چون – ییپ من – همکار و دوست پدر او بود. بروس از سن ۱۳ تا ۱۸ سالگی تحت تعلیم استاد هنگ کنگی خویش ییپ من بود.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.