Admin
سلاخی پلنگ ایرانی در ملاعام! پژمان پلنگ کش کیست؟
نظر دهید ۲ آذر ۱۳۹۴

«پژمان پلنگ‌کش» در کمال آسودگی یک قلاده پلنگ ایرانی را در مقابل چشمان تماشاچیانش سلاخی می‌کند و این روزها فیلم آن بی‌هیچ عکس‌العملی از محیط زیست در میان کاربران فضای مجازی دست به دست می‌شود.

به گزارش تابناک با توجه به تصاویر منتشر شده پیگیری این افراد کار چندان دشواری نیست؛ به ویژه که می‌توان از گویش افراد حاضر در فیلم به سرنخ های اساسی و موثر رسید و از تطبیق آن با زیستگاه های پلنگ در کشورمان، دز زمانی کوتاه «پژمان پلنگ کش» را شناسایی و بازداشت کرد.

این در حالی است که علی تیموری، مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست که تنها متولی مستقیم حفاظت از حیات وحش کشور به شمار می‌رود، ضمن اظهار بی اطلاعی از این فیلم به فارس می‌گوید: سرهنگ حمیدرضا خیلدار، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، مسئول رسیدگی به تخلفات زیست محیطی است. دفتر شکار و صید مسئول سیاست گذاری است و یگان حفاظت محیط زیست مسئول رسیدگی به جرائم.

از دیگر سو، تلاش های خبرنگار «تابناک» برای کسب اطلاع در این خصوص از سرهنگ خیلدار هم راه به جایی نمی‌برد تا این فیلم به همراه سؤالاتی بی پاسخ که ذهن هر بیننده‌ای را درگیر می‌کند کماکان دست به دست شود و ابهام آفرینی کند؛ ابهاماتی به شدت نگران کننده که گویی موجب شده برخی در دست درازی به محیط زیست جری تر از قبل شده و دست به هرکاری بزنند؛ کارهایی آنقدر افتخار آفرین که باید در قاب تصویر و فیلم ثبتش کرد تا به یادگار بماند!

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.