Admin
آژانس اتمی: ایران در مسیر دست‌یابی به سلاح هسته‌ای است / ایران اطلاعات نداده!
, نظر دهید ۱۱ آذر ۱۳۹۴

گزارش ارزیابی نهایی “یوکیا آمانو،” مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درباره ایران و موضوع پی.ام.دی منتشر شد. گزارش مذکور برای مطالعه در اختیار اعضای شورای حکام آژانس قرار گرفت.
آژانس اتمی: ایران در مسیر دست‌یابی به سلاح هسته‌ای است / ایران اطلاعات نداده!
آژانس ادعا کرد: ایران در گذشته روی ساخت سلاح اتمی کار کرده است؛ اما اقداماتش در این زمینه، از برنامه‌ریزی و آزمایش اجزای اولیه فراتر نرفته است. تهران همه اطلاعاتی را که ما خواهان آن بودیم در اختیارمان قرار نداد. اگر ایران اطلاعات کافی در اختیارمان می‌گذاشت، شاید ارزیابی ما متفاوت می‌بود.

این گزارش، ۱۳ روز پیش از نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای مطالعه در اختیار اعضا قرار گرفته است. گزارش مذکور، سپس به نشست یک روزه شورای حکام که ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر ماه) در مقر این سازمان در وین برگزار می شود، ارائه خواهد شد و اعضا آن را بررسی و تصمیم گیری خواهند کرد.

بنابر اعلام آژانس، فراتر از فعالیت های پیشین اعلام شده توسط دولت ایران، هیچ شواهدی مبنی بر وجود چرخه های سوخت هسته ای مخفی در این کشور پیدا نشده است.

آژانس همچنین افزود: هیچ نشانه جدی درخصوص فعالیت نظامی هسته ای ایران بعد از سال ۲۰۰۹ وجود ندارد. نشانه معتبری در خصوص انحراف مواد هسته ای ایران پیدا نشده است.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.