Admin
آیا اصولگرایان در انتخابات نماینده ای دارند؟
نظر دهید ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

نشست خبری دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین امروز ۲۵ بهمن ماه برگزار شد.

مشرقی ها: نشست خبری محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین امروز ۲۵ بهمن ماه در خبرگزاری مهر برگزار شد. 

باهنر در ابتدای این نشست اظهار داشت: مطرح کنندگان طرح آشتی ملی بگویند که به دنبال آشتی بین چه کسانی هستند.

وی با بیان اینکه مردم با مردم و همچنین مردم با نظام قهر نیستند، ادامه داد: ‌مردم ما در همه شرایط حمایت خود از نظام را نشان دادند که یکی از مهم‌ترین تبلورهای آن در حماسه ۲۲ بهمن بود که ترامپ نیز در این قضیه بی تأثیر نبود و باید از وی تشکر کرد که با گزافه‌گویی‌های خود باعث شد مردم محکم و قاطعانه پاسخ حرف‌های بی‌ربط وی را بدهند.

**برخی با مطرح کردن طرح آشتی ملی به دنبال آشتی دادن قاضی با مجرم هستند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه برخی با مطرح کردن طرح آشتی ملی به دنبال آشتی دادن قاضی با مجرم هستند، ‌تصریح کرد: اگر این افراد به دنبال آشتی دادن قاضی با متهمان باشند، معنایی ندارد چرا که این مجرم باید در وهله اول از جرمش پشیمان شده باشد و به آن و همچنین هزینه‌ای که به نظام وارد کرده است اقرار کند.

باهنر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما اخیرا مطرح کرده بودید که در اصولگرا بودن روحانی تردیدی وجود ندارد پس با این تفاسیر انتخابات آتی را یک رقابت درونی میان اصولگرایان می‌دانید، اظهار داشت:‌ ادعای رسانه‌ها این است که واقعیت را به طور تمام و کمال منعکس می‌کنند که البته بسیاری از رسانه‌ها امانتداری می‌کنند اما برخی گزینشی عمل می‌کنند که گزینشی عمل کردن اشکالی ندارد اما باید به نحوی گزینشی عمل کنند که حداقل روح و محتوای مباحثی که مطرح می‌شود به مخاطب منعکس شود.

رئیس جبهه پیروان افزود:‌ در همان اوایل دولت روحانی برخی خبرنگاران و خبرگزاری‌ها مدعی بودند که وی اصلاح‌طلب است، بنده نیز گفتم در گذشته و پیش از انتخابات سال ۹۲ شما شاید حتی یک سخنرانی رسمی از روحانی که به نفع اصلاح‌طلبان و به حمایت از آنان باشد پیدا نمی‌کنید.

**سخنرانی‌هایی از روحانی در نقد مقامات اصلاح‌طلب و هنجارشکنان وجود دارد

وی با اشاره به اینکه صدها نوار سخنرانی از روحانی در نقد مقامات اصلاح‌طلب و هنجارشکنان وجود دارد، متذکر شد: نمونه بسیار مشخص و بارز آن سخنرانی محوری روحانی در جریان فتنه ۷۸ و داستان کوی دانشگاه تهران است.

وی ادامه داد: آقای روحانی در سال ۸۸ نیز پس از ۹ دی در تجمعی که در دانشگاه تهران صورت گرفت، حضور یافتند و در محکومیت فتنه صحبت کردند.

باهنر با بیان اینکه من این بحث را مطرح کردم و گفتم روحانی در انتخابات گذشته نتوانست حمایت اصولگرایان را به دست بیاورد و اصلاح‌طلبان از وی حمایت کردند، تصریح کرد: بر این اساس روحانی که در گذشته اصولگرا بود وامدار اصلاح‌طلبان شد و اگر امروز هم با آنان کار می‌کند به دلیل همان بده و بستان و وامداری است.

رئیس جبهه پیروان با بیان اینکه بنده نمی‌گویم این کار مذموم است، اظهار داشت: البته ما در حرکت‌های اصیل سیاسی معتقدیم که جابه‌جایی موضع کمتر وجود داشته باشد و یک فرد به هر دلیلی مواضعش را تغییر ندهد اما در هر صورت این اتفاق افتاده است و بنده نمی‌توانم درباره آن چندان اظهار نظر کنم.

**اصلاح طلبان در انتخابات سال آینده از روحانی عبور نخواهند کرد

وی با تأکید بر اینکه روحانی در انتخابات آینده مورد حمایت اصلا‌ح‌طلبان خواهد بود، گفت: اصلاح طلبان در انتخابات سال آینده از روحانی عبور نخواهند کرد، اصولگرایان هم در مقابل وی کاندیدا خواهند داشت و حتما به وحدت می‌رسند و انتخابات ۹۶ رقابتی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برخی از اصلاح‌طلبان مباحثی را مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه شاید گزینه کمکی و کاندید دیگری در کنار روحانی داشته باشند، اظهار داشت: ‌اصلاح‌طلبان به هیچ وجه از روحانی عبور نخواهند کرد و کاندیدای منحصر به فردشان روحانی است و این مباحث را برای تغییر دادن فضای جامعه مطرح می‌ک

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.