Admin
النجبا : لغو تابعیت شیخ عیسی تجاوزی آشکار به حقوق شیعیان است
نظر دهید ۱ تیر ۱۳۹۵

تهران-ایرنا- جمعیت النجبای عراق با محکوم کردن لغو تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم رهبر شیعیان بحرین را تجاوزی آشکار به حقوق شیعیان دانست و خواهان محاکمه آل خلیفه و آل سعود به عنوان جنایتکاران جنگی شد.
[النجبا : لغو تابعیت شیخ عیسی تجاوزی آشکار به حقوق شیعیان است]

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، این گروه در بیانیه ای اعلام کرد: ‌لغو تابعیت ، تهدید با تسویه فیزیکی ،تهاجم به مراکز عبادت و هتک حرمت و اعلان جنگ علیه مردم شیعه و تحت ستم بحرین مصداق تروریسم دیگری است که خاندان حاکم بر بحرین برای خاموش کردن ندای حق طلبی و بستن دهان مردم و ممانعت از مطالبه حقوقشان و دور کردن شخصیت ها و رهبران مردمی و قلع و قمع مردم با تکیه بر مزدوران اجیرشده از کشورهای دیگر براه انداخته اند.
در این بیانیه همچنین آمده است: ملت بحرین تابه امروز زیر سلطه آل خلیفه متحمل انواع فشار ها ، تعقیب ها ، قتل ، تبعید وبازداشت ها قرار گرفته و با تقدیم شهدای بسیار درراه انقلاب خود با آتش مزدوران کشورهای موسوم به سپر جزیره مواجه شده اند و همه این ها دربرابر چشمان نظاره گر جهانیان ، سازمان ها ، تشکل های بین المللی و مجامع حقوق بشری رخ داده که بدون کوچکترین اعتراض یا اقدامی دربرابر این جنایات تنها سکوت در پیش گرفته اند.
گروه مقاومت اسلامی النجبا ضمن محکوم کردن این اقدامات فرقه گرایانه خصمانه لغو تابعیت شیخ عیسی مرجع عالیقدر شیعیان بحرین را تجاوزی آشکار به حقوق شیعیان و مسلمانان عنوان کرده است.
این گروه از همه ملت های اسلامی و جوامع انسانی و کشورهای میانه رو خواسته به تعهدات خود در قبال حکومت های فاشسیستی عمل کرده و درکنار ملتهای تحت ستم این کشورها بویژه شیعیان ستمدیده بحرین بایستند و این وضعیت رقت بار انسانی را متوقف کرده و آل خلیفه و آل سعود را به خاطر نسل کشی به عنوان جنایتکار جنگی تحت پیگرد و محاکمه قرار دهند.
وزارت کشور بحرین دوشنبه اعلام کرد، تابعیت بحرینی شیخ عیسی احمد قاسم مرجع شیعیان بحرین را به اتهام ایجاد فضای فرقه ای وترویج افراط گرایی لغو کرده است .
شبک ۶۰۰۲ **۱۹۱۷

انتهای پیام /*

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.