Admin
سنای امریکا مانع تصویب چهار طرح کنترل سلاح شد
نظر دهید ۱ تیر ۱۳۹۵

تهران – ایرنا – سنای امریکا روز دوشنبه مانع تصویب طرح قانونی دمکرات ها با هدف جلوگیری از فروش سلاح گرم به کسانی شد که در لیست های مراقبت در برابر تروریسم قرار دارند.
[سنای امریکا مانع تصویب چهار طرح کنترل سلاح شد]

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، این طرح برای تصویب به ۱۳ رای دیگر احتیاج داشت . سنای امریکا همچنین سه طرح دیگر کنترل سلاح را که از تیراندازی دوازدهم ژوئن در یک باشگاه شبانه در اورلاندو نشات گرفته بود، به شکست کشاند.
در این تیراندازی ۴۹ نفر به ضرب گلوله عمر متین یک افغان تبار کشته و ۵۳ نفر دیگر زخمی شدند.
دو طرح ارائه شده از سوی دمکرات ها و دو طرح دیگر جمهوری خواهان نتوانست ۶۰ رای لازم را در سنا که یکصد عضو دارد، به دست آورد.
با وجود عدم تصویب این طرح ها، قانونگذاران هنوز می کوشند در مورد دور نگه داشتن سلاح گرم از دست کسانی که در لیست مراقبت تروریستی قرار دارند، به مصالحه برسند.
البته این یک پسگرد آشنا در امریکا در مورد طرفداران کنترل سلاح بود. اما مرگبارترین تیراندازی در تاریخ نوین امریکا که هفته گذشته در اورلاندو صورت گرفت فشار بر قانونگذاران را افزایش داد و محرک یک اقدام سریع شده است .
اما طرح های کنترل سلاح که عمدتا در رای گیری براساس خطوط حزبی در کنگره با شکست مواجه شده حکایت از قدرت سیاسی مدافعان حق مالکیت اسلحه در کنگره و انجمن ملی اسلحه دارد.
جمهوری خواهان و متحدان آنها در لابی طرفداری از در اختیار داشتن سلاح ، طرح های دمکراتها را بسیار محدود کننده و به منزله زیر پاگذاشتن قانون اساسی دانستند. دمکرات ها نیز به طور متقابل طرح های جمهوری خواهان را بسیار ضعیف دانستند.
شبک ** ۱۴۰۳ **۱۹۱۷

انتهای پیام /*

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.