Admin
معتقدم در مذاکرات می توانستیم بهتر عمل کنیم
نظر دهید ۲۵ تیر ۱۳۹۶

صالحی گفت: در مذاکرات می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و تلاش خودمان را انجام دادیم ولی در آن مقطع در معرض خطر قرار داشتیم.

معتقدم در مذاکرات می توانستیم بهتر عمل کنیم

به روایت بخش سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، علی اکبر صالحی صبح یکشنبه در یازدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج کشور در مشهد اظهارکرد: در خصوص برجام بحث های مختلفی مطرح شده است است که باید منصفانه به مباحث نگاه کنیم.

وی افزود: ما باید چه کار انجام می دادیم که تحریم ها برداشته می شد؟. این تفکر غلطی است که فکر کنیم اعضای تیم مذاکره کننده شخصا مذاکرات را تعیین وظیفه می کردند که این سخن به این معناست که کشور متولی و مسئولی ندارد.

رئیس شرکت انرژی اتمی خاطرنشان کرد: ما در مذاکرات هسته ای چارچوب مشخصی داشتیم و خط قرمزها نیز تعیین شده است بود که همه این مباحث در آینده روشن خواهد شد.

معتقدم در مذاکرات می توانستیم بهتر عمل کنیم

صالحی تصریح کرد: دشمن می خواست ما درچرخه هسته ای خودمان تحقیق،توسعه،استخراج و غنی سازی را نداشته باشیم ولی امروز همه این ها را در اختیار داریم و ذخایر اورانیوم ما نیز طی دو سال گذشته ۳۶۰ تن زیاد کردن یافته است.

وی خاطرنشان کرد: پرسش مهم اینجاست که اگر توافق هسته ای جهت طرف برابر و آمریکا مطلوب است بعد آیا آنها مدام از برجام ناراحت هستند و می خواهند این توافق را نقض وبرجام را پاره کنند؟

رئیس شرکت انرژی اتمی کشور خاطرنشان کرد: بعد از برجام موفق شدیم میزان فروش نفت را از ۹۰۰ هزار بشکه در روز که پولش هم به مشکل به کشور باز می گشت به دو و نیم میلیون بشکه در روز رسانیم وحالا صادرات نفت به سهولت انجام می شود و در وصول پول نیز مشکلی نداریم.

صالحی بیان کرد: علاوه بر عنوان فروش نفت طی دوسال گذشته موفق شدیم قرارداد ساخت دو نیروگاه هسته ای تازه را منعقد کنیم و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور داشته باشیم.

صالحی گفت: در مذاکرات می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و تلاش خودمان را انجام دادیم ولی در آن مقطع در معرض خطر قرار داشتیم.

وی تاکید کرد: اعتقاد دارم در مذاکرات می توانستیم بهتر عمل کنیم و تلاش خودمان را انجام دادیم ولی باید بدانیم در آن مقطع در معرض خطر قرار داشتیم و انسان عاقل آماده مقابله با خطر است ولی خود را در برابر آن قرار نمی دهد.

انتهای پیام/

پس از برجام میزان فروش نفت از ۹۰۰ هزار بشکه در روز به دو و نیم میلیون بشکه رسید

واژه های کلیدی: مذاکرات هسته ای | مذاکرات | خارجی | توافق | انرژی | میلیون | علی اکبر صالحی | برجام

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.