Admin
اشتباهات بزرگ در ورزش بدنسازی
, , , نظر دهید ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

عدم برنامه ریزی تمرینات

بسیار اتفاق افتاده که در گوشه کنار باشگاه با نوجوانانی روبرو شده ام که با سرگردانی مشغول جا به جا کردن وزنه های نسبتا سنگین به صورت متوالی،بدون برنامه خاص یا هدفی مشخص بوده اند.این بدنسازان نوجوان تنها از روی حس و غریزه اقدام به انجام چنین تمریناتی می کنند و بدون دستیابی به هیچ پیشرفتی تنها احتمال آسیب دیدگی خود را افزایش می دهند. انتخاب یک برنامه تمرینی مناسب قبل از ثبت نام در باشگاه ها امری ضروری است،

تمرینات اشتباه

بازهم یک اشتباه رایج،بسیاری از ما بر این باوریم که مدت زمان تمرین بیشتر باعث رشد سریعتر و بیشتر عضلات می شود.به نظر شما این باور صحیح است؟

وزنه های بیش از حد توان با فرم نامناسب

بدنسازان نوجوان با اهداف بلند پروازانه و به منظور دستیابی سریع به اهداف، پا به باشگاه های ورزشی می گذارند و تلاش می کنند با جابه جا کردن مقادیر فراوانی از وزنه ها همچون قهرمانان به اندامی دلخواه دست یابند بی آنکه ذره ای به فرم صحیح انجام حرکت پایبند باشند.

عدم توجه به رژیم غذایی

شاید با تمرینات مناسب و پشتکار بتوان به موفقیت های ناچیزی دست یافت، اما دستیابی به موفقیت های بزرگ و چشم گیر بدون رعایت یک رژیم غذایی مناسب غیر ممکن است.به خاطر داشته باشید که تمرینات حساب شده تنها جرقه ای برای رشد عضلات محسوب می شوند و وظیفه رشد بر عهده مواد غذایی مناسبی است که توسط رژیم غذایی سالم مهیا می شود، بدون مواد اولیه مناسب هیچ ساخت و سازی رخ نمی دهد و بدون غذا هم هیچ رشدی در میان نیست.

پرخوری بدون برنامه ریزی

اگر شما هم به طور طبیعی اندام لاغری دارید و به سختی بر وزن خود می افزایید می توانید هر غذایی را که دوست دارید میل کنید.اما اگر به این دسته تعلق ندارید باید بدانید که با افزایش بیش از حد مواد غذایی و کربوهیدرات های ساده در طی روز تنها باعث افزایش کالری دریافتی در بدن می شوید که این کالری مازاد به راحتی باعث افزایش وزن و چاقی شما خواهد شد. پس با پیروی از یک رژیم غذایی سالم می توانید از افزایش ذخایر چربی در بدن جلوگیری کنید و کالری مورد نیاز جهت رشد عضلات ، را در اختیار بدن قرار دهید.

کمبود خواب

شاید به دلیل قرار گرفتن در سن رشد و انرژی بالا در طی روز و شب نمی توانید زود به خواب بروید، اما باید بدانید که رشد عضلات در گرو استراحت و خواب مفید است.زمانی از خواب محروم می شوید باعث کاهش شدید تولید هورمون های عضله ساز بدن می شوید و این کوتاهی شما تمام زحمات تان را از تمرین خوب گرفته تا تغذیه مناسب را بر باد می دهد.اختصاص حداقل ۷ و حداکثر ۸ ساعت به خواب مفید در طی ساعات شب می تواند موفقیت شما را تضمین کند.
آکاایران

 

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.