Admin
۹ نکته و ترفند عالی تناسب اندام
, , نظر دهید ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

۱- در طول روز به بدن تان آبرسانی کنید
آبرسانی به بدن، نقش مهمی در رابطه با سلامت مطلوب ایفا می کند. آب نه تنها یک منبع مهم از مواد معدنی برای بدن شماست بلکه برای سلامت سلولی خوب و در نتیجه، انتقال بهینه مواد مغذی یا واکنش های آنزیمی کارآمد که در بدن ما در طول روز اتفاق می افتند، مفید است.

۲- اسیدهای چرب امگا۳ مصرف کنید
اسیدهای چرب امگا۳، نقشی حیاتی در بدن شما ایفا می کنند. فعالیت قلبی عروقی، ارتباط نزدیکی با مصرف اسیدهای چرب امگا۳ در رژیم غذایی دارد. علاوه بر این مطالعات متعدد، مزایای اسیدهای چرب چند غیراشباع را روی سلامت افراد نشان داده اند. از آنجا که برای ما ممکن نیست این اسیدهای چرب را درون بدن مان سنتز کنیم، به آنها در رژیم غذایی مان نیاز داریم.

۳- مولتی ویتامین مصرف کنید
ما اغلب مولتی ویتامین ها را فراموش می کنیم با این حال بسیاری از ما از یک کمبود ویتامین واقعی رنج می بریم. چنین کمبودهایی به موارد زیر مربوط هستند:

کیفیت خاک
روش های پخت و پز
رژیم ورزشی شما
جایی که در آن هستید و آلاینده های اطراف
این ۵ عامل، مسئول اکثر کمبود ویتامین ها هستند. چنین کمبودهایی ممکن است شامل ویتامین ها یا مواد معدنی زیر باشند:

ویتامین D (عدم قرار گیری کافی درمعرض نور خورشید می تواند مسئول این کمبود باشد)
ویتامین B12 (اگر شما رژیم غذایی را دنبال کنید که شامل منابع حیوانی نیست)
کلسیم( به عنوان مثال اگر شما حامله هستید)
آهن (اگر شما روالی با شدت بالا را دنبال می کنید)

۴- مواد غذایی با فیبر بالا مصرف کنید
فیبرها در روده هضم نمی شوند، در نتیجه حاوی کالری نیستند (فیبرهای محلول تا حدی هضم می شوند). اما همچنان به چند دلیل مهم هستند. فیبرها، حرکات روده را در طول مراحل هضم، تنظیم می کنند اما آنها سطوح کلسترول شما را نیز کاهش خواهند داد (به لطف بازیافت انتروهپاتیک اسید صفرا). فیبرها در داخل روده بزرگ، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند استات، اسید پروپانوئیک و همچنین اسید بوتانوئیک یا اتانول تولید می کنند. فیبرها، گوارش را بهبود می بخشند اما از نفخ و دردهای گوارشی که ممکن است اتفاق بیفتد نیز جلوگیری می کنند. مقادیر توصیه شده روزانه از ۲۵ تا ۵۰ گرم (۳۵ گرم برای خانم ها، ۴۸ تا ۵۰ گرم برای آقایان) متغیر هستند.

۵- هر روز ورزش کنید
وقتی صحبت از ورزش می شود، می توانم تا ساعت ها به حرف زدن ادامه دهم. به یاد داشته باشید که ورزش، خلق و خو را بهبود می بخشد(به لطف ترشح اندورفین و همچنین اپی نفرین و نوراپی نفرین). اندورفین ها، مانند شبه افیونی ها هستند، در نتیجه همان اثرات مثبت را ایجاد می کنند، مانند حالت روحی بهتر. شما می توانید به عنوان مثال ۱۰ دقیقه در روز پیاده روی کنید یا هرنوع فعالیت روزانه دیگری که برای ایجاد اثرات فوق، کافی است را انجام دهید. به علاوه، برای تجربه اثرات مثبت مرتبط با ورزش به طور کامل، ۳ تا ۴ بار در هفته ورزش کنید.

۶- کیفیت خواب تان را بهبود ببخشید
«من باید زودتر به رختخواب بروم» احتمالا چیزی است که قبلا بارها گفته اید. ما اغلب کیفیت خواب مان را نادیده می گیریم و آن را به دلیل تعهدات کاری یا خانوادگی قربانی می کنیم. با این وجود، در هنگام خوابیدن ماست که فشار خون ما کاهش می یابد، انتقال مواد مغذی از طریق خون افزایش و بافت های بدن ما التیام می یابند. در مغز ما، هورمون رشد تولید می شود و تولید کورتیزول کاهش می یابد. خوابتان را به عنوان زمانی در نظر بگیرید که در طول آن، باطری بدنتان شارژ مجدد می شود. به لطف یک خواب شبانه خوب، شما در تمام طول روز احساس انرژی و تندرستی خواهید کرد. اگر خواب شما کافی نیست، هیچ لزومی ندارد که به درستی غذا بخورید یا ورزش کنید.

۷- کمی هوای تازه تنفس کنید
از سپری کردن زمان در فضای باز غفلت نکنید. سعی کنید هر چقدر که می توانید در فضای باز ورزش کنید مثلا دویدن، پیاده روی و… در حالی که هیچ مطالعه ای وجود ندارد که این را ثابت کند اما همه ما می داینم که تنفس هوای تازه، خلق و خو و سلامتی ما را بهبود می بخشد. به عنوان مثال دویدن در پارک برای شما آسان تر از دویدن در باشگاه خواهد بود. اگر دوچرخه سواری را ترجیح می دهید، انجام آن در فضای باز، سرگرم کننده تر خواهد بود.

۸- دوش آب سرد بگیرید
دوش آب سرد یا دوش اسکاتلندی، مزایای زیادی دارد که بعضی از آنها را به طور کامل نمی دانیم. دوش های آب سرد، تولید تستوسترون، اپی نفرین و نوراپی نفرین را افزایش می دهند. علاوه بر این، دوش آب سرد می تواند به شما کمک کند تنفس تان را بهبود ببخشید و در نتیجه استرس تان را کاهش دهید. همچنین دوش های آب سرد به لطف افزایش تولید تستوسترون به شما کمک می کنند با افسردگی مبارزه کنید. آنها همچنین گردش خون را بهبود می بخشند

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.