Admin
نشانه ترامپ راضی کردن نتانیاهو است / کارشناس روس
نظر دهید ۲۲ مهر ۱۳۹۶

کارشناس روسی تاکید کرد، سخنان اخیر ترامپ فقط به سود منافع رژیم صهیونیستی است.

نشانه ترامپ راضی کردن نتانیاهو است / کارشناس روس

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان شبکه تلویزیونی الحدث در گفتگو با ویچسلاو ماتازوف دیپلمات سابق و کارشناس روس به بررسی سخنان دونالد ترامپ در مورد توافقنامه هسته ای ایران پرداخت.

ماتازوف در توضیح موضع گیری روسیه در مورد سخنان ترامپ گفت: تصویر العمل روسیه به این سخنان با آرامش همراه خواهد بود، آیا که این توافقنامه یک سند دوجانبه بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا نیست بلکه یک سند شش جانبه است که بر سر آن با کشور عزیزمان ایران گفتگو کرده اند و به یک توافق رسیده اند.

نشانه ترامپ راضی کردن نتانیاهو است / کارشناس روس

اگر امریکا تصمیم گرفته حمایت خود از این توافقنامه را به حالت تعلیق درآورد این یک تصمیم داخلی است و باعث تعجب نیست. آمریکا تصمیم نگرفته از این توافقنامه خارج شود بلکه ترساندن کرده است که خارج خواهد شد. ممکن است اسرائیل از شنیدن سخنان ترامپ خوشحال شود و این نخستین بار نیست که اسرائیل از این کارها خوشحال می شود، آمریکا از یونسکو هم خارج شد و اسرائیل استقبال کرد. واضح است که این گونه کارها ترامپ جهت راضی نگه داشتن نتانیاهو ایراد شده است است تا موضع ترامپ را در سیاست داخلی مستحکم کند.

ماتازوف در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه هیچ نقشی در تحریم های احتمالی بر ایران خواهد داشت؟ گفت: آمریکا می خواهد چه تحریم های جدیدی بر کشور عزیزمان ایران اعمال کند؟ تمام تحریم ها پیش از این اعمال شده است هست، آیا می خواهد سپاه پاسداران را تحریم کند؟ من گمان نمی کنم فرماندهان سپاه حسابی در بانک های آمریکایی یا انگلیسی داشته باشند. من یادآوری می کنم که روابط کشور عزیزمان ایران و روسیه توسعه خواهد یافت و در آخر این ماه پوتین جهت سفر به کشور عزیزمان ایران برنامه ریزی می کند و من گمان می کنم اگر آمریکا می خواهد موجی جهت جنگ افروزی علیه کشور عزیزمان ایران به راه بیاندازد، روسیه در جهت کاملا برعکس اقدام خواهد کرد.

روسیه در جهت آرام کردن اوضاع پیش خواهد رفت تا مواضع کشورهای اروپایی و خلیج را به کشور عزیزمان ایران نزدیک سازد و مسأله را حل کند. همچنین روسیه کشور عزیزمان ایران را به داشتن بمب هسته ای تشویق نمی کند آیا که این امر پیش از امریکا به نفع روسیه نیست.

ماتازوف در پاسخ به این پرسش که مسکو در جهت بازداشتن ترامپ از کارها علیه کشور عزیزمان ایران چه نقشی ایفا خواهد کرد؟ گفت: مسکو نقشی اساسی در خصوص امضای این توافقنامه ایفا کرد و تمام طرف های شرکت کننده در این توافقنامه به این نقش اعتراف کرده اند. بنابر این اگر آمریکا بخواهد عضویت در این توافقنامه را معلق سازد یا از ان خارج شود یا راه سومی در پیش گیرد این مسأله به تصمیم مقامات آمریکایی مربوط هست، تحریم های امریکا همچنان برقرار هستند.

کارشناس روسی تاکید کرد، سخنان اخیر ترامپ فقط به سود منافع رژیم صهیونیستی است.

سیاست و نقش مسکو در جهت برقراری امنیت و ثبات منطقه و حاشیه خلیج (فارس)خواهد بود، بر این اساس روسیه تلاش های خود را اولا با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهد داد تا هیچ گونه تهدیدی را جهت کشورهای همسایه اش ایجاد نکند و آشکار است که روسیه نیز یکی از این کشورهاست. واضح است در نهایت موضع کشورهای همسایه کشور عزیزمان ایران در این زمینه بسیار با اهمیت تر از موضع آمریکا هست، اگر آمریکا آتش جنگ را در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) شعله ور سازد ما نظاره گر نخواهیم بود.

حمایت مالی و نظامی آمریکا را در حمایت از داعش و جبهه النصره مشاهده کنید، به نظر روسیه نقش آمریکا در منطقه مشکوک هست. من مطئنم سخنان اخیر ترامپ در روسیه به صورت قاطعانه رد خواهد شد. سفر آخر ماه پوتین به کشور عزیزمان ایران و سفر پادشاه عربستان به روسیه از اهمیت روابط با کشورهای منطقه جهت مسکو حکایت دارد. اگر اسرائیل سپاه پاسداران را یک شرکت تروریستی می داند روسیه سپاه را یک مؤسسه نظامی ایرانی می داند و اگر روسیه با کشور عزیزمان ایران ارتباط دارد باید این مسأله را بپذیرد.

تحریم های آمریکا علیه سپاه پاسداران مدت هاست که اعمال شده است هست، ترامپ تحت فشار نتانیاهو و اسرائیل قصد دارد جنگ را علیه کشور عزیزمان ایران راه اندازد و این به نظر روسیه باعث بی ثباتی منطقه خواهد شد و بر امنیت ملی روسیه و کشورهای خلیجی و ترکیه تأثیر منفی می گذارد. من اعتقاد دارم سخنان ترامپ با منافع ملی کل منطقه خاورمیانه به جز منافع اسرائیل در تضاد هست. روسیه با فرو بردن منطقه در یک باتلاق تازه مخالف است و موضع واضحی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

انتهای پیام/

ویچسلاو ماتازوف کارشناس روس به بررسی سخنان دونالد ترامپ در مورد برجام پرداخت

واژه های کلیدی: تحریم های جدید | مقامات آمریکا | دونالد ترامپ | اسرائیل | نتانیاهو | تحریم ها | آمریکایی | ایرانی | امریکا | آمریکا | روسیه

مطالب مرتبط
دیدگاه ها بدون دیدگاه

دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

پاسخ دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.